Kazakistan-Türkiye uçuşları yeniden durduruldu!

Kazakistan-Türkiye uçuşları yeniden durduruldu!
Kazakistan ile Türkiye arasında 20 Haziran’da başlayan uçuşlar, Covid-19 tedbirleri nedeniyle yeniden durduruldu.

TurizmGüncel

Kazakistan ile Türkiye arasındaki başlayan uçuşlar yeniden durduruluyor. Kazakistan Türkiye arası yolcu taşınmasına Covid-19 tedbirleri çerçevesinde cumartesi gününden itibaren ara verilecek.

Uçuşlara kimler kabul edilecek?

Kazak taşıyıcılar gelirken Türk vatandaşı ve Türkiye'de oturum/çalışma izni olan Kazakistanlıları getirebilecek, dönüşünde ise kısıtlama olmayacak. Türk Taşıyıcılar için gidişte kısıtlama olmayacak, dönüşte sadece Türk vatandaşları ile Türkiye'de oturum veya çalışma izni olanları getirebilecekler. Uçuş izinleri daha sonra iki ülke arasında koordine yapılarak tekrar gözden geçirilecek.

Tur operatörleri 1 Ağustos'a plan yapmaya başladı

Kazakistan’dan Türkiye’ye turist getiren tur operatörlerinin, açıklanan plana göre uçuşlarını revize ettiği ve 1 Ağustos’ta başlayacak şekilde yeniden planlama yaptığı öğrenildi. Bilindiği üzere Rusya da, uluslararası uçuşların başlaması için 1 Ağustos tarihini işaret etmişti.

Türkiye’ye ilk gelen Kazakistan turist kafilesi içinde Covid-19 hastalarının tespit edildiği daha önce haberlere yansımıştı.Bu Haber 03.07.2020 - 12:00:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ismail - 04.07.2020 - 04:40

    kazakistan türkiye uçak varmı nerelerden gidiyor vizesi bitenler ne olaçak benim

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.