Kadıköy'deki o otel projesi iptal

Kadıköy'deki o otel projesi iptal
Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kurbağalıdere'ye yapılması planlanan otel projesinin, belediye tarafından yapılan itiraz sonucunda Çevre ve Şehirlik Bakanlığı'nca geri çekildiğini açıkladı.


Kadıköy Kurbağalıdere'ye yapılması planlanan 12 katlı otel projesi, Kadıköy Belediyesi'nin itirazı sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geri çekildi.

Cumhuriyet'in haberine göre, konuya dair bir açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, şunları söyledi:
 
"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kadıköy eski Salı Pazarı olarak bilinen, Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında bulunan 3 bin metrekarelik alana 12 katlı otel yapılmasına olanak sağlayan imar planı değişikliğini yaptığımız itirazı yerinde görüp geri çekti.
 
Kadıköy Belediyesi olarak Zühtüpaşa Mahallesi’ndeki Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında kalan 3 bin metrekarelik alan için istenilen plan değişikliğine itiraz etmiştik. İtirazı değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, itirazın yerinde olduğunu dikkate alarak Kurbağalıdere’ye otel inşaatı projesini iptal etti" dedi.Bu Haber 24.08.2016 - 14:30:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.