Zor koşullara rağmen karını arttırmayı başardı

Zor koşullara rağmen karını arttırmayı başardı

İngiliz tur operatörü ve hava yolu şirketi Jet2 ve Jet2Holidays, 2019 yılının ilk yarısına ilişkin bilançosunu açıkladı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Jet2 ile Jet2Holidays'in vergi öncesi karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 artışla 340 milyon pound olarak gerçekleşti.

6 aylık dönemde paket tur yolcu sayısını yüzde 17 arttıran Jet2Holidays, yolcu sayısını 2 milyon 710 bine yükseltti. Aynı dönemde şirketlerin (Jet2 ve Jet2Holidays) tatil amaçlı seyahatlerden elde ettiği gelir yüzde 17 oranında artarak 2.5 milyar pounda yükselirken, hava yolu şirketi Jet2'nun taşıdığı yolcu sayısı ise yüzde 8 oranında artarak 4 milyon 750 bine yükseldi.

İki şirketi de bünyesinde barındıran Dart Group Yönetim Kurulu Başkanı Philip Meeson, vergi öncesi kardaki artışın son dönemde yükselişe geçen müşteri talebinden kaynaklandığını belirtti. Meeson, yükselen müşteri talebinin korunabilmesi için 'dengeli' bir Brexit anlaşmasına ihtiyaç olduğunun altını çizdi.Bu Haber 21.11.2019 - 15:24:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.