Jet2'nun Dalaman yolcusuna 600 bin TL ceza

Jet2'nun Dalaman yolcusuna 600 bin TL ceza

İngiliz hava yolu şirketi Jet2'nu Londra-Dalaman seferini yapan uçakta olay çıkara ve uçağın savaş uçakları eşliğinde geri dönmesine neden olan yolcuya 85 bin pound (600 bin TL) para cezası verildi.


87 bin pound ceza, ömür boyu uçuş yasağı

Londra Dalaman seferini yapan Jet2'ya ait uçakta uçağın kapısını açmaya çalışan ve 25 yaşındaki kadına, 87 bin pound para cezası verilirken, Jet2 da kadına ömür boyu uçuş yasağı getirdi.

BBC Türkçe'nin haberine göre, göre olay, 22 Haziran'da Jet2 Hava Yolları'nın Airbus 321 model uçağında yaşandı. Yolcuların ifadesine göre, kabin görevlilerine saldırdığı belirtilen kadın kokpite girmek istedi. Daha sonra uçağın kapısını açmaya çalışan kadın uçuş personeli ve yolcular tarafından zaptedildi.

Uçak, savaş jetleri eşliğinde geri döndü

Bu sırada kuleye kaçırılma sinyali gönderen uçak kalkışından 45 dakika sonra İngiliz Hava Kuvvetleri'ne bağlı iki Typhoon eşliğinde Stansted Havalimanına geri döndü.

Bölgede yaşayan birçok kişinin ses hızını aşan savaş uçaklarının çıkardığı gürültüden paniğe kapılarak, 999'u aradıkları ve patlama ihbarında bulundukları belirtiliyor.

Kadın olaydan sonra gözaltına alınırken, geceyi Stansted'de geçiren diğer yolcular ertesi gün başka bir uçakla Dalaman'a gitti.

''Tanık olduğumuz en ciddi olay''

Jet2 CEO'su Steve Heapy, bunun şimdiye kadar uçuşlarında tanık oldukları en ciddi olay olduğunu söyledi.

Heapy, "Bu yolcu, şimdi yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmek ve uçağın geri dönmek zorunda kalmasından kaynaklanan tüm zararlarımızı karşılamak zorunda" dedi.

Tutuksuz olarak yargılanan kadın 21 Ağustos'ta mahkemeye çıkarılacak.Bu Haber 18.07.2019 - 12:17:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.