Jet2 açıkladı: İngiltere'de seyahat güveni iki yılın zirvesinde

Jet2 açıkladı: İngiltere'de seyahat güveni iki yılın zirvesinde

İngiltere'de yurt dışında seyahat etme konusunda güveninin pandeminin başlangıcından bu yanaki en yüksek seviyeye ulaştığı bildirildi.


TurizmGüncel - Dış haberler

İngiliz hava yolu ve tur operatörü Jet2 ve Jet2 Holidays'in yaptığı araştırmaya göre, müşterilerin yurt dışına seyahat etme konusundaki güveni pandeminin başlangıcından bu yanaki en yüksek seviyeye ulaştı.

Araştırmaya katılanların yüzde 70'i, yurt dışına seyahat etme konusunda kendini güvende hissettiğini belirtirken, sadece yüzde 10'luk kesim "güvende hissetmiyorum" dedi. 2021'in aynı ayında bu oran yüzde 50 olarak ölçülmüştü.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Jet2 ve Jet2 Holidays CEO'su Steve Heapy, seyahat sektörünün pandemi öncesine dönmüş gibi göründüğünü belirtti.

Müşteri güveninin yükselişinde norm ale dönmenin büyük rolü olduğuna dikkat çeken Heapy, "Biz her zaman, 'yeni normal' yerine zamanı geldiğinde eski normale dönmek gerektiğini söyledik ve şu anda bunun olduğunu görmek harika." dedi.

Jet2 ve onun tur operatörü Jet2 Holidays,  Yunanistan, Türkiye, anakara İspanya, Kanarya Adaları, Balear Adaları, Malta ve Portekiz gibi destinasyonlara istikrarlı ve güçlü bir talep olduğunu ifade etti.Bu Haber 23.03.2022 - 13:10:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.