Jet2 açıkladı: 2021 rezervasyonları umut verici

Jet2 açıkladı: 2021 rezervasyonları umut verici

Jet2 ve Jet2 Holidays, 2021 rezervasyonlarının umut verici olduğunu, iptal yerine rezervasyon erteleyen müşterileri sayısının ise cesaret verici olduğunu açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Darth Group bünyesinde faaliyet gösteren hava yolu şirketi Jet2 ve Jet2 Holidays, yaptığı ticari güncellemeyle şirketin durumu ile ilgili son bilgileri paylaştı. Önemli ölçüdeki belirsizliğe rağmen müşterilerin yaz sonu ve 2020-21 kış dönemine dönük rezervasyon yapmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, buna rağmen Covid-19'un etkisinin mart ayında sone erecek olan mali yıla etkisinin kestirilemediği kaydedildi.

Darth Group maliyetleri kısıyor

Jet2'nun mevcut filosunu yere indirdiği ve çalışanlarının yüzde 80'ini izne gönderdiği belirtilen açıklamda, geriye kapan personele ise 1 Nisan-30 Eylül arasında yüzde 30 düşük maaşla çalışma teklifinde bulunulduğu kaydedildi. Açıklamada, ''31 Mart'ta sona erecek mali yılda kazanılan performans ikramiyeleri ve meslektaş kar payı ödemeleri de yapılmayacak. Ayrıca, kritik olmayan sermaye harcamaları ve işe alımlar da durduruldu. Aylık giderlerimizi azaltmak için tedarikçilerimizle de olumlu görüşmeler gerçekleştirdik.'' denildi.

Darth Group'un 31 Mart'a biten mali yılda vergi ve kur farkı hariç, yüzde 49 artışla 265-270 milyon pounda arasında kar beklediği açıklandı.Bu Haber 24.04.2020 - 13:14:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.