Türkiye'ye vize zorunluluğu getirdi, turistik seyahatleri yasakladı

Türkiye'ye vize zorunluluğu getirdi, turistik seyahatleri yasakladı
Japonya, koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye hem vize zorunluluğu getirdi hem de turistik seyahatleri yasakladı.

Japonya, koronavirüs salgını nedeniyle Türk vatandaşlarına vize zorunluluğu getirdi, turistik seyahatleri yasakladı.

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü'nden ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

‘’Japonya’nın Ankara Büyükelçiliğinden alınan örneği ekli Nota’da, vatandaşlarımızın 1 Ekim tarihinden itibaren Japonya’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekeceği kaydedilmektedir.

Konuyla ilgili olarak görüşülen büyükelçilik yetkilisi, söz konusu uygulamanın salgın kapsamında alınması zorunlu görülen bir eylem olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifadeyle, Japonya’ya turistik amaçlı seyahatlerin mümkün olmayacağını, bununla birlikte tüm resmi pasaportların vizeden muaf olacaklarını bildirmiştir.’’Bu Haber 05.10.2020 - 11:12:52 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
 • Emrah Ertürk 09.10.2020 - 05:48

  Ne kadar bos yorumlar gelmis. Cin ile Japonya nin farkini bilemeyecek kadar cahil insanlarla dolu oldugumuzu bilmiyordum.

 • Mustafa Avkıran 09.10.2020 - 02:20

  Yahu kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar.Şahsen japonyayı görmek aklıma bile gelmiyor.Ve bize göre çok pahalı bir ülke ayrıca her türlü pisliği yiyen insanlarla dolu bir ülke.isabet olmuş... ????

 • Ahmet 06.10.2020 - 03:43

  Rıfat Güler Denen Arkadaş Japonlar Dünyaya Virüs Falan Yaymadı Herkese Suç Atamassın Cahil Olduğun Belli Git Araştır Cahil Olduğunuz İçin Ülke Gelişmiyor Siz Cahil İnsanlar Yüzünden

 • Mercan Kahraman 06.10.2020 - 03:09

  Hertürlü pisligi yayan siz japonlar bence türkıye ye alınmamalı uzak dursunlar bence vatandan en güzel budur mikrop yayılmaz bence cokta meraklıyız ya hani kopek eti yenılen devlete

 • Ismail ışık 06.10.2020 - 05:14

  Ne kadar da buyuk bir kayip ! Bu ulkenin vatandaşları japonyayi nasil ziyaret edecek cok merakliydik !!

 • Roy works 05.10.2020 - 08:19

  Saglik bakani sagolsun sayelerınde 1 hafta oncesınde 1 sey yokken bugun varsa ariyacan nedenlerini

 • A.Rıfat GÜLER 05.10.2020 - 06:30

  Japon olsun Çinli olsun her türlü mikrobu dünyaya saldılar şimdi de kıyıya çekildiler ahkâm kesiyorlar.Türkiye'ye vize uyguluyorlarmışta her ne ise , at'ı , it'i bit'i yiyen bir cinsler.Uzak dursunlar Türk'ler den.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.