İYİ Partili vekilden Bakan Ersoy’a: Israrınızın nedeni nedir?

İYİ Partili vekilden Bakan Ersoy’a: Israrınızın nedeni nedir?
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Kemer-Göynük’te bulunan bir portakal bahçesi arazisinin otel yapılmak amacıyla vatandaşın elinden alındığı iddiaları ile ilgili Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması isemiyle soru önergesi verdi.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Antalya'nın Kemer İlçesi Göynük Mahallesi'nde yer alan bir arazinin, otel yapılmak üzere imar planı değişikliği yapılarak vatandaşın elinden alındığını açıkladı. Bahşi Ersoy’a, ‘’Mahkeme, imar ve şehircilik ilkelerine aykırı olarak yapılan plan için iptal kararı vermesine rağmen ısrarınızın sebebi nedir?’’ diye sordu.

Bahşi, mahkemenin iptal kararına rağmen vatandaşın arazisine el konulduğunu belirterek, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a soru önergesi sunan Bahşi şu bilgileri verdi:

*Göynük Mahallesi'nde 2 adet beş yıldızlı otelin arasında bulunan ve portakal ağaçlarının bulunduğu 2B alanı, Bakanlığınızca imar değişikli yapılarak otel tahsis alanına çevrilmiştir.

*Alanda uzun yıllardır yaşayan ve işyerleri bulunan aile yapılan değişikliklere itiraz ederek mahkemeye başvurmuş ve inceleme sonrası imar planları iptal etmiştir.

*Ancak karara rağmen aileye, alanının boşaltması için Kemer Kaymakamlığı'nca tahliye yazısı gönderilmiştir. Mahkeme, imar ve şehircilik ilkelerine aykırı olarak yapılan plan için iptal kararı vermesine rağmen ısrarınızın sebebi nedir?Bu Haber 28.05.2020 - 13:40:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Vatandaş - 23.06.2020 - 05:48

    Turizm bakanimiz korona surecinde malesef fos cikti bunun yerinde şuan menderes türel olmuş olsaydı suan olumlu haberler almistik...

  • vatandas - 28.05.2020 - 02:14

    Neden olacak bahsedilen bölgede denize sifir bir tek o arsa varda ondan :))

  • Gökhan tan - 28.05.2020 - 01:49

    Ah Mehmet ah bu dünyada işin iş mevkii menfaate kullan yazık cok yazık

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.