ITB Berlin iptal edildi!

ITB Berlin iptal edildi!
Alman hükümeti, bu yapılacak ITB Berlin Fuarı ile ilgili kararını verdi.

ITB Berlin Fuarı'nın bu yıl yapılıp yapılmayacağı sorusu nihayet yanıt buldu. Messe Berlin Fuar İdaresi'yle Sağlık Baklanlığı ve İçişleri Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı arasında neredeyse tam gün süren toplantıda, koronavirüs salgını nedeniyle fuarın iptal edilmesine karar verildi. 

ITB Berlin fuar idaresi tarafından yapılan açıklamada, yeni kornavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle, Alman Federal Sapğlık Bakanlığı ile Alman Federal Ekonomi Bakanlığı'nın fuarı iptal ettiği belirtildi.

Messe Berlin Fuar İdaresi, özellikle sosyal medyada dillendirilen 'fuarı iptal edin' çağrılarına, bu çaptaki büyük organizasyonların sadece otoritelerin kararıyla iptal edileceği yanıtını vermişti.

Messe Berlin GmbH CEO'su Dr. Christian Göke, ''180 ülkeden 10 bin şirketin katıldığı ITB Berlin Fuarı, küresel turizm pazarı için büyük önem taşıyor. Konuklarımızın ve katılımcılarımızın sağlığı ve güvenliği için tüm sorumluluğu alıyoruz ve fuarın iptal edilmesini bekliyoruz. Bu şu anda gerekli'' açıklamasında bulundu.

Messe Berlin Fuar İdaresi Denetim Kurulu Başkanı ise, ''ITB Berlin, 54 yıllık geçmişinde ilk defa böyle bir şeyi tecrübe ediyor. ITB Berlin'i destekleyen tüm partnerlerimize teşekkür ediyorum. Pazardaki ortaklarımızla güvene dayalı iş birliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.'' dedi
Bu Haber 28.02.2020 - 21:44:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.