İşte TÜRSAB’ın Antalya’da yapacağı turizm kongresinin detayları

İşte TÜRSAB’ın Antalya’da yapacağı turizm kongresinin detayları
TÜRSAB’ın 19-21 Kasım tarihleri arasında Antalya’da yapacağı ‘TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin detayları belli oldu.

TÜRSAB’ın bu yıl ilkini yapacağı turizm kongresinin detayları düzenlenen bir basın toplantısı ile duyuruldu. TÜRSAB Genel Merkezinde düzenlenen toplantıya, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Eker ve Tolga ve Gencer, kongrenin sponsorlarından HotelRunner’ın ve Tatil Sepeti’nin yetkilileri Rıza Kaynak ile Koray Küçükyılmaz, TÜRSAB Incoming Turizmi İhtisas Başkanı Aylin Kopan Özsavaş ve Genel Sekreter Melike Ertekin katıldı.

Acente-otel ilişkileri masaya yatırılacak

Kongre programını çok titiz çalışmayla hazırladıklarını belirten TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker, kongrenin mottosunun ‘iletişim, eğitim, dayanışma’ olduğunu kaydetti.

İhtisas başkanlarından, BTK başkanlarından ve sektör duayenlerinden görüş alarak bu programı hazırladıklarını ifade eden Hasan Eker, “Kongre programının içeriğinde ‘acente-konaklama ilişkilerini doğru kurmak’ başlığıyla bir panel var. Burada TÜROFED ve TTYD başkanları ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı gibi sektörün liderleri olacak. Oturumu TÜRSAB’ın eski başkanlarından Bahattin Yücel yönetecek.” dedi.

Ana pazarlardaki seyahat acenteleri Antalya’ya geliyor”

“Türkiye turizminin en büyük pazarlarından Rusya, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerin seyahat acentelerinin birlik başkanlarını da kongreye davet ettik. Antalya’da onların da görüşlerini alacağız.” diyen Hasan Eker, kongre, kültür turizmi ve incoming turizmi panelleri yapılacağını, incoming turizmi paneli kapsamında önde gelen tur operatörlerinin beklenti ve görüşlerinin alınacağını söyledi.

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi

İç turizm de konuşulacak

İç turizm panelinde ise yine Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinin görüşlerinin alınacağını ifade eden Hasan Eker, “Hava yolu panelinde ise hava yolu sektörünün önde gelen aktörleri ile bir araya geleceğiz.” şeklinde konuştu.

Acentelere yönelik eğitimler olacak

TÜRSAB kongresinde sadece sektörle ilgili konuların değil, turizmcilerin kişisel gelişimine ilişkin programlar da olacağını belirten Eker, “Üyelerimizin eğitimine ve kişisel gelişimine yönelik de toplantılar var. Serdar Kuzuloğlu koronavirüs sonrası dünyayı anlatacak. Marka ve iletişim konusunda konferansımız var. Prof. Dr. Psikiyatr Kemal Sayar, ‘korkuyu aşmak, geleceğe hazırlanmak’ konulu bir konferans yapacak. Yine tüketici-acente ilişkisini belirleyen bir KÜTAHYA çizelgemiz var. TOAR başkanımızla birlikte acentelerimize bu çizelgeyi anlatacağız.” şeklinde konuştu.

İş birliklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor

Kongrenin amaçlarından birinin de TÜRSAB üyesi acentelerin birbiri ile tanışmasını iş birliği geliştirmesini sağlamak olduğunu söyleyen Hasan Eker, “Kongremizdeki amaçlardan biri de iş ortaklarımızla, partnerlerimizle bir araya gelmek. Kurulacak stant alanında oteller, hava yolu şirketleri ve seyahat acenteleri bir araya gelecekler. Dolayısıyla kongre aynı zamanda iş birliklerini geliştirmemizi sağlayacak.” diye konuştu.Bu Haber 25.10.2021 - 11:19:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • denetim neden yok - 25.10.2021 - 11:26

    Bakkal işletir gibi Acente işletenlere neden denetim yok! sayın TÜRSAB antalya bolgesınde Kundu Beldıbı goynuk kemer kırıs camyuva tekırova belek kadrıye bogazkent gıbı yerlerde kaldırım uzerlerı ısgalcı acenteler ıle dolu her yer rengarenk standtlar ıle dolu hanutculuk yapıyorlar. sız o belgeyı kaldıramı verıyorsunuz bu kadar mı degersızlestı belgeler=? oy ıcın karısmayın mı dıyorsunuz? neden boyle seyler serbest sayın TURSAB ? denetım gerekıyor her yaz bası mayıs hazıranda her ay hatta bunu yapın! hanutculuk yapıyorlar zorla yol kenarlarında durup gel gel dıyorlar. ofıslerı ıse 50 100 mt ıcerde anayol koydukları kulube standtlar ıle rahatsız edıcı tavırlar?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.