İşte Katar’ın yeni seyahat kuralları

İşte Katar’ın yeni seyahat kuralları

Katar Halk Sağlığı Bakanlığı ülkenin seyahat politikasını güncelledi.


Katar Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH) ülkenin seyahat politikasını güncelledi. Yeni güncellemeyle birlikte aşağıdaki değişiklikler yürürlüğe girdi:

Aşılarını yaptırmış AB ve GCC (Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi) vatandaşları ve ziyaretçileri için seyahat öncesi PCR testi yapılması artık isteğe bağlı olacak bunun yerine varıştan sonraki 24 saat içinde bir Hızlı Antijen testi yapılacak.

Aşılarını yaptırmış AB ve GCC vatandaşları ve sakinleri için, daha önce gerekli olan kalkış öncesi çevrimiçi kayıt yerine, kullanıcının uygulamaya yansıtılan bağışıklık kriterlerini karşılaması koşuluyla, ulusal yetkili sağlık uygulaması kabul edilecektir.

Tüm seyahatseverler için, COVID-19 bağışıklığının aşı artırıcı doz almasının geçerliliği 9 aydan 12 aya uzatıldı.

Katar'a gelecek misafirler Ehteraz mobil sağlık uygulamasının kullanmaya devam edecekler.

Katar Halk Sağlığı Bakanlığı tarafından onaylanmış/tanınmış ve belirlenmiş bir bağışıklık geçerlilik süresi içinde uygulanan COIVD-19 aşısı ile tamamen aşılanan tüm ziyaretçiler, kırmızı listede yer alan bir ülkeden seyahat etmedikçe karantinaya tabi değildir. Şu anda kırmızı listede sadece dokuz ülke var.

Tüm yolcular Katar'a gelmeden önce Taahhütname ve Onay Formu'nu imzalamalıdır. Form, Halk Sağlığı Bakanlığı web sitesinde, ön kayıt platformu web sitesi www.ehteraz.gov.qa'da ve havayolu online rezervasyon formunda mevcuttur.

Ziyaretçiler, Ehteraz mobil uygulamasını indirmeli ve varışta yerel veya uluslararası bir SIM kartın kullanıldığı bir telefonda etkin hâle getirmelidir.

Daha fazla bilgi ve güncelleme için MoPH web sitesini ziyaret edebilirsiniz.Bu Haber 17.03.2022 - 11:46:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.