İstanbul’un en yeni lüks oteli Peninsula İstanbul basına tanıtıldı

İstanbul’un en yeni lüks oteli Peninsula İstanbul basına tanıtıldı

14 Şubat’ta kapılarını açmaya hazırlanan The Peninsula İstanbul’un tepe yönetimi tesisin lansmanı için basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Turizm Güncel

Dünyanın en lüks otel zincirlerinden The Peninsula, İstanbul’da açacağı tesisin lansmanını yaptı. Otelin hayata geçmesine katkı sunan tüm isimlerin katıldığı basın toplantısında, The Peninsula Istanbul’un tasarımı, hizmet anlayışı ve olanaklarına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

“Türk halkı gibi misafirperverliğe çok önem veriyoruz”

Toplantının açılışında konuşan The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok, İstanbul yatırımının Peninsula için çok önemli bir mihenk taşı olduğunu söyledi.

Dünyanın önde gelen şehirlerinde 10 otellerinin faaliyette olduğunu, 14 Şubat’ta açılacak The Peninsula İstanbul’un ardından Peninsula Londra’nın açılacağını kaydeden Clement Kwok, “Biz Peninsula olarak Türk halkı gibi misafirperverliğe çok önem veriyoruz.” dedi.

Peninsula Grubu ile İstanbul’un bağları eski

Şirketin kurucusunun anne ve babasının 1920’li yıllarda bir dönem İstanbul’da bir hastanenin yapımında çalıştığını ve o günden sonra İstanbul’u hep kalbinde sakladığını kaydeden Kwok “Kişisel olarak İstanbul’u eskiden beri yakından tanıyorum. Burada nasıl bir tarih, kültür ve şehir kimliği olduğunu gördüm ve burada otel kurma fırsatlarını araştırmaya başladım. Yerel ortaklarımız Şahenk ve Biligili’nin iş birliği ile bu inanılmaz lokasyondaki otelimiz açıyoruz.” diye konuştu.

The Peninsula Istanbul

“Yerel kültür ile sanatı buluşturacağız”

1866 yılında kurulan Peninsula Hotels’in tıpkı İstanbul bir gibi köklü bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Kwok, o dönem açılan otelin ilk müşterilerinin buharlı gemilerle gelen Avrupalılar olduğunu söyledi. The Peninsula İstanbul’un Galataport’ta yerel kültür ve sanatı bir araya getirdiğini söyleyen Clement Kwok, İstanbul’u ziyaret eden yabancı misafirlere unutamayacakları bir deneyim yaşatmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Genel Müdür Jonathan Crook: İstanbul’un dünya ile buluştuğu noktadayız

Otelin genel müdürlüğü görevini üstlenen Jonathan Crook ise Peninsula’nın kişiselleştirilmiş hizmet ile tanındığının altını çizdi. Otelin dünyanın İstanbul'la, İstanbul’un da dünya ile buluştuğu nokta olduğunu belirten Crook “Şehrin zenginliğini, dinamizmini ve enerjisini otelin tasarımına yansıtmak istedik. İç mekan tasarımımız İstanbul’un çok katmanlı yapısını yansıtıyor. 177 misafir odamız var. Hepsi özel tasarımlarla yapıldı. Hepsinin giyinme odası var. Aynı şekilde 510 metrekarelik bir süitimiz var. Bu odanın yüzme havuzu ve sineması mevcut. 820 kişilik balo salonumuz var. Kokteyl etkinliklerinde 1300 kişiye kadar insan ağırlayabiliyor. 2 bin 500 metrekarelik SPA’mız Avrupa’nın en iyi SPA’larından biri. Roma ve Osmanlı hamamlarından esinlenerek yapıldı.” diye konuştu.

Otelde çalışmak için 6 bin 500 kişi başvurdu

Otelde çalışmak için 6 bin 500 kişinin başvurduğunu ve bunların içinden 400’ünü işe aldıklarını açıklayan Jonathan Crook, otel tam kapasite çalışmaya başladığında sayının 700’e çıkacağını söyledi.

The Peninsula İstanbul Oda

"Tüm dünyanın ilgi odağı olacak"

The Peninsula Istanbul'un ikonik özellikleri, kusursuz servisi ve lezzetleriyle sadece İstanbul'un değil tüm dünyanın ilgi odağı olacağını kaydeden Crook "Ama en önemlisi Türk misafirperverliği ve The Peninsula geleneklerinin mükemmel karışımı ile misafirlerimiz için kalıcı anılar yaratmak olacak. Otelimizin kendine özgü estetiğini oluşturmak için Türkiye'nin en önde gelen yaratıcı isimlerinden birçoğu ile birlikte çalışmış olmak büyük bir zevk. Bu sanatçılar, misafirlerimiz için otantik ve güzel bir ortam sağlamanın yanı sıra kendi ülkelerinin kültürel miraslarını da yansıtmak için büyük çaba gösterdi." ifadelerini kullandı.

İş ortakları da toplantıya katıldı

Toplantıya The Peninsula Istanbul'un iş ortakları iç mimar Zeynep Fadıllıoğlu, sanat danışmanı Çağla Saraç, peyzaj mimarı Enzo Enea (video mesaj yoluyla), moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve iki Michelin yıldızlı şef Fatih Tutak da katıldı.

Gallada Restoranın şefliğini Fatih Tutak yapacak

The Peninsula İstanbul’un Gallada isimli restoranının şefliğini, 2 Michelin yıldızlı Fatih Tutak yapacak. Toplantıda konuşan Tutak, Peninsula Grubu ile yollarının nasıl kesiştiğini anlattı. Tutak ayrıca, Gallada’da bir ilke imza atarak Türk-Asya mutfağını hayata geçireceklerini ifade etti.

İç mimarlığını Zeynep Fadıllıoğlu yaptı

The Peninsula İstanbul’un iç mimarlığını Zeynep Fadıllıoğlu, Karaköy-Haliç hattının yeni bir merkez olacağını söyledi. Tasarımda kaybolmuş sanatlara yer verdiklerini ifade eden Fadıllıoğlu “Süs değil, dokular ve katmanlar ile dingin bir atmosfer ve bu dingin atmosferde dokuların metafor olarak kullanılması düşünüldü. Binaların detaylarını korumaya inanılmaz derecede özen gösterdik. Peninsula ise bizden de fazla özen gösterdi. Ben The Peninsula İstanbul’un bir noktadan sonra bir İstanbul eseri olduğunu düşünüyorum. Şehrimizin ihtiyacı olan sofistike kültürü Karaköy etrafında vurgulaması İstanbul için ayrı bir zenginlik olacak.” diye konuştu.

Toplantıya The Peninsula İstanbul’un tasarımında Doğuş Holding Sanat Danışmanı Çağla Saraç ve ödüllü peyzaj tasarımcısı Enzo Enea,  moda tasarımcısı Arzu Kaprolda katılarak birer konuşma yaptı

Kampanya bu ay başlıyor

The Peninsula İstanbul ile Peninsula Londra’nın tanıtım ve pazarlama kampanyasının bu ay başlayacağı açıklandı. Kampanya’da Peninsula’yı ve şehri yansıtan görseller kullanılacağı, çalışanların ön plana çıkarılacağı kaydedildi. Videolarda çalışanlar kendi yolculuklarını ve Peninsula Grubu ile hikayelerini anlatacaklar.Bu Haber 17.01.2023 - 13:59:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.