İsrail kapıları açıyor, işte ülkeye giriş koşulları

İsrail kapıları açıyor, işte ülkeye giriş koşulları
İsrail, her BionTech aşısı olanları 1 Kasım'dan itibaren ülkeye kabul etmeye başlayacak.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İsrail kovid aşısı olanları ve salgını atlatarak bağışıklık kazananları 1 Kasım'dan itibaren ülkeye kabul etmeye başlıyor.

Aşının üstünden geçen maksimum ve minimum süre

Buna göre, BionTech aşısı olanlar ikinci aşının üzerinden en az 7 en fazla 180 gün, diğer aşıları olanlar ise ikinci aşının üzerinden en az 14, en fazla 180 gün geçmişse israil'e giriş yapabilecekler.

Ayrıca, son 6 ay içinde takviye aşı (üçüncü doz) olanlar da İsrail'e giriş yapabilecek.

Salgını atlatanlar ise, en az 11 gnden az, 180 günden uzun olmamak kaydıyla testlerinin pozitif çıktığını kanıtlamak zorunda. Salgını atlatmalarının üzerinden 6 aydan uzun süre geçen ancak takviye aşı olan bireyler de İsrail'e giriş yapabilecek.

Her yolcu PCR testi yapacak

Öte yandan, ister aşılı isterse hastalığı yenerek bağışıklık kazanmış olsun, İsrail'e giden tüm seyahatçiler, indikten sonra 72 saat için PCR testi yaptırmak zorunda. Seyahatçiler, test sonuçları çıkana kadar kendilerini tecrit etmek zorunda.

Form doldurulacak

Buna karşın, aşı olup olmadıklarını anlamak için seyahatçilere yapılan kan testi kaldırıldı.

İsrail'e gidecek yolcular, uçağana binmeden 48 saat önce İsrail Sağlık Bakanlığının beyan formunu doldurması gerekiyor. Formda yolcuların uçuş bilgileri, 24 saat boyunca izole olacakları yer ve aşı sertifikasına dair bilgiler yer alıyor. Salgını atlatarak bağışıklık kazanan seyahatçiler, pozitif çıkan PCR test sonucunu da sisteme yüklemesi gerekiyor. Yüklenecek belgenin büyüklüğü 1 mg'dan fazla olmayacak.Bu Haber 22.10.2021 - 11:11:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.