İspanya Rus turistleri 2022'de yeniden ağırlamayı umuyor 

İspanya Rus turistleri 2022'de yeniden ağırlamayı umuyor 

2022'de Rusya'dan turist akışını yeniden sağlamayı hedefleyen İspanya, Moskova'ya çıkarma yaptı..


TurizmGüncel - Dış Haberler 

Pandemi nedeniyle son iki yıldır Rusya'dan turist alamayan İspanya, 2022 sezonunda bu ülkeden turist akışının yeniden sağlanmasını umuyor. Bu nedenle İspanya'nın bazı destinasyonları, Moskova'da Rus turizmciler ve Rus basını ile bir araya geldi. İspanya Büyükelçiliğinin turizm departmanı ve Turespana'nın organize ettiği buluşmaya Costa Bianca ve Benidorm'un turizm idareleri katıldı. 

2019’da 1,3 milyon Rus İspanya’yı ziyaret etmişti

Pandemi öncesinde 1,3 milyonu aşkın Rus turist ağırlayan İspanya, son iki yıldır bu pazardan neredeyse hiç ziyaretçi almıyor. 

İspanya'nın Moskova Turizm Ofisi Direktörü Maria Belén Gonzalez Del Val Subiratz, "Şimdi turizm yelpazesi açısından (pazar çeşitliliği TG) zor bir aşamadan geçiyoruz. Ancak 2022'nin turizmde restorasyon yılı olacağına inanıyoruz." dedi. 

“En büyük önceliklimiz Rusya’dan turist akışını başlatmak

Bu restorasyon sürecinde Rusya'dan gelen turistlerin İspanya turizmi için önemli bir rol oynayacağına dikkat çeken Del Val Subiratz, Moskova Turizm Ofisinin gelecek yılki en büyük önceliğinin Rusya'dan İspanya'ya turist akılını yeniden başlatmak olduğunu kaydetti. 

İspanya'nın turist güvenliğine büyük önem verdiğini ancak bunu abartmadığını ifade eden İspanyol temsilci, "Örneğin İspanya'nın ilk akıllı turizm kenti sayılabilecek Benidorm'da sokağa çıkma yasağı olduğu dönemde turistlerin güvenli bir ortamda ve tüm protokollere uygun olarak deniz kenarında dinlenmesine imkan veriliyor.  Bunun yanında turistler, telefonlarına yükledikleri uygulamayla kentin geneli veya ziyaret edilecek yerlerle ilgili gerçek zamanlı bilgi alabiliyorlar. Bu uygulama şu anda Rusça olarak da hizmet veriyor." dedi. 

Costa Bianca'da otellerin ve restoranların yüksek güvenlik standartlarına sahip olduğuna dikkat çekilen sunumda, bulaşıkların 80 derecede yıkanması, düzenli havalandırma, personelin koruyucu ekipmanlar kullanması ve odadaki tüm eşyaların kapsamlı temizliğinin bunlardan bazıları olduğu ifade edildi. 

Benidorm’da 400 bin otel yatağı var

Maria Belen Gonzalez Del Val Subiratz, sınırların açılması durumunda Rusya'dan İspanya'ya dönük turist akışının hızla toparlanacağını belirtirken, Benidorm'un Rusya ve BDT Turizm temsilcisi Ekaterina Filitsina ise yılda 300 gün güneş gören ve 400 bin yatağı bulunan Benidorm'un Rus turistler için ideal destinasyon olduğunu kaydetti.Bu Haber 24.12.2021 - 08:53:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.