Yeni Rus yolcu uçağı, ilk denizaşırı uçuşunu Türkiye'ye yaptı

Yeni Rus yolcu uçağı, ilk denizaşırı uçuşunu Türkiye'ye yaptı

Rusya'nın geliştirdiği en son model yolcu uçağı Irkut MC-21-300 ilk uçuşunu Moskova'dan İstanbul'a yaptı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Rusya'nın en son model yolcu uçağı Irkut MC-21-300, Teknofest'e katılmak için Moskova'dan İstanbul'a uçarak ilk uluslararası uçuşunu gerçekleştirdi. Uçak, 180 yolcu kapasiteli.

2 bin 400 kilometre uçtu

İstanbul Atatürk Havalimanı'na inen Irkut MC-21-300 Moskova yakınlarındaki Zhukovsky Uluslararası Havalimanı'ndan kalkarak 2 bin 400 kilometrelik uçuşla İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçağın pilotu, ''Normal bir uçuş gerçekleştirdik. Uçuş boyunca uçak ve uçağın sistemleri iyi bir performans gösterdi. Uçakla ilk defa denizaşırı bir ülkeye uçtuk.'' dedi.

İlk kez, Moskova'da düzenlenen MAKS-2019 Air Show'da görücüye çıkan yolcu uçağı, 17-22 Eylül tarihleri arasında Teknofest'te görülebilecek. Program çerçevesinde uçağın, aynı zamanda İstanbul'dan da bir uçuş gerçekleştireceği belirtildi.

737 Max’lara rakip olmayı hedefliyor

Yakın zamanda Rus ve Avrupalı otoritelerden sertifika alması beklenen uçağın, Boeing'in mart ayından bu yana yerde yatan 737 Max serisi uçaklarına rakip olmayı hedeflediği belirtildi.Bu Haber 17.09.2019 - 15:58:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.