Rus tur operatöründen İstanbul sürprizi

Rus tur operatöründen İstanbul sürprizi

Thomas Cook'un Rusya ayağı Intourist'in Rusya'nın 6 şehrinden İstanbul'a charter seferler başlatacağı belirtildi.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Rus tur operatörü Intourist'ten İstanbul'a güzel haber. Şirket, kasım-mart ayları arasında Rusya'nın 6 şehrinden İstanbul'a charter seferler düzenleyecek.

Yaklaşık 20 yıl aradan sonra bir ilk

Rus turizm uzmanları, Rusya'dan İstanbul'a charter uçuşlarının 1990'lı yıllarda başlandığını ve 2000 yılından sonra da bir daha yapılmadığını belirtti. o dönem yapılan charter uçuşlarının büyük oranda alışveriş turları olduğuna da dikkat çekildi.

Ufa’dan 1, diğer 6 şehirlerden haftada 2 uçuş

Rusya'nın Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Rostov-on-Don, Kazan ve Ufa şehirlerinden Red Wings ile yapılacağı açıklanırken, yapılacak seferlerin Ufa'da haftada bir, diğer şehirlerde ise haftada iki olarak planlandığı kaydedildi.

''Büyük potansiyel olduğunu gördük''

Intourist Genel Müdürü Sergey Tolçin, ''2018 yılında tarifeli uçaklarla İstanbul ve Kapadokya'ya operasyon başlatmamızın ardından, Türkiye'nin bu destinasyonlarında. büyük potansiyel olduğunu gördük. Bu nedenle, İstanbul'a charter programı düzenlemeye karar verdik.'' dedi.

Bilet fiyatları 210 dolardan başlıyor

Intourist'in verdiği detaylara göre, şirket İstanbul için koyduğu charter uçaklarını tamamene kendi yolcularıyla dolduracak. Uçuşların biletleri Intourist'in web sitesi üzerinden satışa sunuldu bile. Bir kişi yetişkin için İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı 14 bin rubleden (210 dolar) başlıyor.Bu Haber 03.09.2019 - 11:36:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.