Vaka sayısı 100 binde 20'yi geçen ülkeleri 'karantina' listesine alacak

Vaka sayısı 100 binde 20'yi geçen ülkeleri 'karantina' listesine alacak
İngiltere, son bir hafta veya daha uzun sürede Covid-19 vaka sayısı 100 bine 20'nin üstünde olan ülkeleri karantina listesine alacak.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Hükümete yakın bir kaynak İngiliz hükümetinin koronavirüs vaka sayısı 100 binde 20'yi geçen ülkeleri 'karantina' listesine ekleyeceği ve bu ülkelerden gelen yolculara karantina şartı koyacağını ileri sürdü.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, İngiltere'nin 'karantina' lisesine alacağı ülkelerden biri de Fransa. İngiliz hükümetinin İsveç merkezli Avrupa Hastalık İzleme ve Kontrol Merkezi'nin verilerini göz önüne alarak seyahat serbestisile ilgili karar verdiği belirtiliyor.

İngiltere Halk Sağlığı ve Ortak Biyogüvenlik Merkezi'nin en yakından izlediği istatistiğin 100 kişide görülen ortlama vaka sayısı olduğu belirtiliyor. Profesör Chris Whitty ve ekibi, Ulaştırma Bakanı Grant Shapps ve Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın ülkelerin sağlık alt yapısı ve tıbbi otoritelerin sicili gibi başlıkları da yakından izlediği ifade edildi.

Haberlerde, Fransa’da son bir haftada 100 bin kişide görülen vaka sayısının 17’den 26’ya çıktığına dikkat çekildi.Bu Haber 10.08.2020 - 15:25:03 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.