‘’Seyahat koridorlarının önünde yasal engeller var’’

‘’Seyahat koridorlarının önünde yasal engeller var’’

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, ülkeler arası seyahat koridorları oluşturma konusunda yasal zorlukların bulunduğuna dikkat çekti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, İngiltere ile diğer ülkelerde seyahat koridoru kurulmasının önünde yasal zorluklar olduğunu açıkladı. 

BBC'de yayınlanan 'Breakfast' programına konuk olan Dominic Raab, İngiltere'nin 'seyahat koridorları' olarak tanımlanan ülkeler arası ulaşım bağlantısı konusunda çok dikkatli davranacağını belirtti. 

‘’Asya’da ve Avrupa’da ikinci dalga ortaya çıktı’’

Boris Johnson ile Emmanuel Macron arasında İngiltere ile Fransa arasında seyahat koridoru kurulması amacıyla yapılan görüşmeye de değinen Dominic Raab, ''Seyahat koridorları sadece güvenli ve sorumlu olduğu takdirde hayata geçirilebilir. Bu konuda halk sağlığını önceleyen bir yol izlenecek. Bu nedenle sorumluluk çerçevesinde ve güvenlik öncelikli olarak mümkün olan en kısa 'havalimanlarımızı açıp hava trafiğimizi başlatacağız. Şu anda Asya'da ve Avrupa'da ikinci dalganın ortaya çıktığını görüyoruz. Bu nedenle çok dikkatli olmak zorundayız.'' dedi.

‘’Yasal zorluklar var’’

Fransa ile seyahat koridoru oluşturup diğer AB ülkelerini bunun dışında tutmanın yasal zorlukları olduğunu yineleyen Raab, Fransa'yla ulaşımı başlatıp Eurotunnel'in kapalı kalmasının mümkün olmadığına işaret etti. Bu Haber 18.06.2020 - 21:23:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.