Levent Aydın: Kararlı bir uluslararası büyüme yolculuğuna çıktık

Levent Aydın: Kararlı bir uluslararası büyüme yolculuğuna çıktık

Türkiye’nin önde gelen online seyahat şirketi ve seyahat servisleri platformu IATI ile global seyahat endüstrisinin önde gelen teknoloji sağlayıcı şirketi Sabre (NASDAQ: SABR), dağıtım servisleri ve teknoloji servisleri konusunda işbirliği anlaşması imzaladı.


Yapılan anlaşma ile IATI’nin 80 ülkedeki 38 binden fazla seyahat acentesi, Sabre’in 420’den fazla havayolu, 750 bin otel, yüzlerce tur operatörü, tren, araba ve yat kiralama tedarikçilerinden oluşan GDS pazarına erişim sağlayarak dünyanın her yerinde kişiselleştirilmiş seyahat paketleri satabilecek. Geniş ürün yelpazesi, hızlı cevap süreleri ile Sabre çözümleri IATI acentelerine müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayıp özel fiyatları ve ek servisleri ile de seyahat deneyimlerini daha da geliştirecek. Aynı zamanda IATI, Sabre’ın rezervasyon sonrası otomasyon sistemleri ve gelir optimizasyon araçları ile etkinliğini arttırırken maliyetlerini düşürüp karlılığını daha da arttıracak.

Yapılan işbirliği hacminin 120 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

2011 yılında faaliyete başlayan IATI, bağlı seyahat acentelerine kolay kullanılabilir kullanıcı arayüzü ve gelişmiş kullanıcı deneyimi ile modüler, genişletilebilir ve güvenli bir teknolojik dağıtım platformu sağlıyor. IATI, merkezi Türkiye dışında, Almanya, İsrail, Rusya, Ürdün, Mısır, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Moldova, Gürcistan, Irak, Lübnan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya ve dünyada 64 ülkede daha online seyahat hizmetleri sunuyor.

‘Kararlı bir uluslararası büyüme yolculuğuna çıktık’

“Amacımız seyahat acentelerine, bireysel müşterilere ve tedarikçilere en etkin ve kullanıcı dostu çözümleri sunmak” diyen IATI Yönetim Kurulu Başkanı Levent Aydın; kararlı uluslararası bir büyüme yolculuğuna çıktıklarını belirterek Sabre ile kurulan bu stratejik ortaklığın her iki şirketin de coğrafik büyüklüğünü arttırmasına imkan sağlayacacağını ve iş ortaklarına sundukları servis ve teknolojileri daha da geliştireceğini ifade etti.

IATI her yıl yüzde 55 büyüyor

Nisan 2019 itibari ile dış hatlar havayolu yolcu pazarının yüzde 39’una sahip olan IATI, Türkiye seyahat pazarında lider konumda bulunuyor. Tüm ekonomik koşullarda faaliyet gösteren IATI, 8 yıl önceki kuruluşundan beri toplam yolcu sayısı bazında yılda ortalama yüzde 55 büyüme sağlıyor.

laydin

Dünyada 80 ülkede faaliyet gösteren IATI’nin yerel varlık ve güçlü uluslararası büyüme perspektifini birleştirmeyi başardığını söyleyen Sabre Online Başkan Yardımcısı Sean McDonald, günümüz seyahat müşterilerinin giderek daha fazla önem verdiği sorunsuz kullanıcı deneyiminin sağlanmasında teknolojinin payını kavramış IATI gibi kararlı ve ileriyi düşünen bir partnerle anlaşmaktan heyecan duyduklarını ifade etti.Bu Haber 11.06.2019 - 09:30:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • İbrahim GÖĞÜSGEREN - 12.06.2019 - 06:42

  Emin adımlarla büyüyen, her geçen gün kendini yenileyen ve acentelere sağladığı kolaylıklardan ötürü tüm iati yekililerine çalışanlarına teşekkür ederim. Bu güzel ortaklık içinde tebrikler.

 • RECEP ABUKAN - 12.06.2019 - 12:27

  Teknoji odaklı çözümleriniz için sizi tebrik ediyorum . TTC TOUR

 • Ömer Faruk ÖKSÜZ - 12.06.2019 - 11:39

  Tebrikler çözüm ortağımız. ????????????????????????

 • Emre Can Aktaş - 11.06.2019 - 06:04

  Her geçen gün büyümesine şahitlik ediyoruz. Eksiklerini tamamlaya tamamlaya ilerlemeleri acenteleri sömürü merkezi olarak görmekten ziyade kazan-kazan esasını uygulayan IATI yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederiz. ErzTur Seyahat Acentesi

 • İsmail Özbaş - 11.06.2019 - 03:45

  Her geçen gün daha yeni ve daha iyiye koşan İati ile yıllardır çalışıyor olmanın verdiği mutlulukla her iki tarafıda birlikteliğinden dolayı tebrik ederiz.

 • Erol Akarsu - 11.06.2019 - 03:43

  Seyahat acentalarına en etkin yazılım çözümü ve iş ortaklığı sunan IATI ile 2012 yılından bu yana birlikte çalışıyoruz. Yenilikçi çözüm anlayışı ile yerel ve global pazarda farklı açılımlar sağlıyorlar. Bize bu anlamda büyük katkı sağlayan iş ortağımız ile gelecekte yepyeni projelerde çalışacağımıza inanıyoruz. İnistanbul Turizm ve Yatçılık

 • Mehmet Ömür - 11.06.2019 - 10:22

  Tebrikler IATI, 8 sene de gelinen nokta inanılmaz. Seneye Türkiye'nin en büyük 100 şirketi arasına girer kesin

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.