Hotspot ücreti ile ilgili Telekom ve Vodafone'den açıklama

Hotspot ücreti ile ilgili Telekom ve Vodafone'den açıklama
Turkcell'n hotspot kullanımını ücretlendireceği açıklamasının ardından yeni açıklamalar peş peşe geldi.

Turkcell'in hotspot'u ayda 9 lira olarak ücretlndireceği açıklamasının ardından şirketten bir açıklama daha geldi. Turkcell, hotspot kullanımından belli şartlar dahilinde ücret alınmayacağını vurgularken, Türk Telekom ve Vodafone da hotspot için ek ücret alınmasının söz konusu olmadığını duyurdu.

Turkcell'in hotspot için ek ücret alacağı yönünde çıkan haberler ile birlikte Vodafone, abonelerinden bu yönde bir ücret alınmayacağını açıklamış ve gözler Türk Telekom'a çevrilmişti. Türk Telekom, bugün yaptığı açıklamada konuyla ilgili şu satırları basın mensuplarıyla paylaştı:

"Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır." Haberin devamı>>>


Bu Haber 26.12.2018 - 14:34:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.