Almanya’da bir tur operatörü daha kuruluyor

Almanya’da bir tur operatörü daha kuruluyor

Seyahat pazarında rekabetin en yoğun olduğu ülkelerden Almanya’da, pazara bir tur operatörü daha giriyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Otel değerlendirme sitesi HolidayCheck, kendi tur operatörünü kuruyor. HolidayCheck içinde tur operatörlüğü faaliyetlerini geliştirmek amacıyla HC Touristik adlı yeni bir marka yaratan şirket, otel değerlendirmeleri ve otel satışıyla başladığı yolculuğu tur operatörlüğüne taşıyor. 

Tur operatörlüğü pazarına girmeyi uzun süredir planlayan HolidayCheck’in CEO’su Georg Hesse, bu ayağı geliştirmek için 2007 yılından beri Siemens’te ve Amazon’da çalışan Vinzenz Greger’i şirkete transfer etti.

Geçtiğimiz yıl 75 kruvaziyer operatörünün 5 bin ürününü sunduğu E-hoi adlı platformu hayata geçiren HolidayCheck, bu yılın başında da destinasyonları daha derinlemesine irdeleyen Beach Inspector’u satın aldı.

Küçük bileşenleri ile birlikte Zoover’ı satın alan Münih merkezli HolidayCheck, son yıllarda hızlı bir büyümeye imza atan şirket, gelirlerini yüzde 14 arttırarak 139 milyon euroya yükseltti. 2019 yılına ise daha yavaş bir başlangıç yapan HolidayCheck, yılın ilk çeyreğinde gelirlerini yalnızca yüzde 1,9 oranında arttırarak 42,2 Bu Haber 10.05.2019 - 19:13:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.