Hakan Şenel: Gurbetçiler destek için Türkiye’de tatil yapacak

Hakan Şenel: Gurbetçiler destek için Türkiye’de tatil yapacak

Deprem sonrası Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşların destek amacıyla tatil rotalarını Türkiye’ye çevirdiği belirtiliyor.


Antalya’da faaliyet gösteren Dreamway Travel Genel Müdürü Hakan Şenel, başta Almanya ve Belçika olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan gurbetçi vatandaşların özellikle deprem sonrası destek amacıyla yaz sezonundaki tatil rezervasyonlarını yoğun olarak Türkiye olarak seçtiklerini söyledi.

Hakan Şenel yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında özellikle hem destek olmak için hem de yaraları sarmak için en fazla rezervasyonun geldiği bölge Almanya ve Belçika olarak görülüyor. Bu ülkeler dışında birçok Avrupa ülkesinde yaşayan gurbetçimiz tatil rotalarını ülkemize çevirmiş durumda. Bu arada son dönemde yabancı misafirlerin rezervasyonlarının bir kısmının özellikle de düğün organizasyonlarının Mısır ve Kıbrıs’a doğru kaymaya başladığını görüyoruz.  Geçtiğimiz yıla kadar Hintlilerin birçoğu düğün için Türkiye’yi tercih ederken, yeni sezonda en çok tercih ettikleri düğün bölgesi Mısır olarak görülüyor. Rusya’dan ülkemize gelen talepler olağan seyrederken, Rusların talepleri arasında ağırlıklı olarak Kıbrıs da gözüküyor. Bu nedenle, deniz, kum, güneş üçlüsüne Kıbrıs’ta daha çok seçenek olduğu için, Kıbrıs’ın Ruslar tarafından daha çok ilgisini çekmeye başladığını görüyoruz” dedi

Dreamway Travel olarak turizme her zaman inandıklarını ve yatırımları hızlandırdıklarını belirten Şenel, “Ülkemiz özellikle son dönem zor bir süreçten geçiyor. Her şeye rağmen turizme güveniyoruz. 2023 için hedeflerimizi oldukça yüksek tutuyoruz. Hem Rent A Car kısmında hem transfer kısmında hem de yeni anlaşmalarla hedeflerimizi yükseltiyoruz. Özellikle Rent A Car ve transfer kısmında filomuzu yenileyerek son model araçlarımızla hizmet vermeye hazırız” diye konuştu.Bu Haber 24.02.2023 - 10:20:24 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.