Tabiat parkındaki tartışmalı bungalovlar sökülecek

Tabiat parkındaki tartışmalı bungalovlar sökülecek

Yapılan itiraz sonucu mahkeme süreci devam ederken dönemin Boldu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından yapımına devam edilen ve tamamlanan Gölcük Tabiat Parkı'daki bungalov evlerin ihale ile satılacağı belirtildi.


7 milyon lira harcanarak Bolu'daki Gölcük Tabiat Parkı'na yapılan 25 bungalov sökülerek satılacak. 31 Mart'ta Bolu'nun yeni belediye başkanı seçilen Tanju Özcan, önümüzdeki günlerde bungalovların ihale ile satışa çıkarılacağını ve mevcut yerlerinden sökülerek tabiat parkından çıkarılacağını ifade etti. Özcan, daha sonra da Milli Parklar ile görüşülerek tabiat parkının eski haline getirilmesi için çalışma yapılacağını kaydetti.

Bolu Belediyesi tarafından 2012 yılına Orman Bakanlığı'ndan kiralanan Gölcük tabiat parkına 25 bungalov, göl gazinosu ve 19 odalı dağ köşkü yapılması için 2017 yılının aralık ayında ihale yapılmıştı. Proje daha sonra yargıya taşınmış ve mahkeme önce projenin yürütmesini durdurmuş, daha sonra da iptal etmişti. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, mahkeme süreci devam ederken projeyi bitirmiş ve yürütmeyi durdurma kararına rağmen Belediye Meclisinden projenin işletmeye verilmesi için karar çıkarmıştı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yapılan projenin işletmeye verilmesi için daha önce çıkarılan Belediye Meclisi kararını iptal ettiklerini belirtti. Bungalovlar yapılırken tabiat parkında belli sayıda ağaç kesildiğine dikkat çeken Özcan, bungalovların oradan kalkmasıyla birlikte parktaki tahribatın da daha iyi görüneceğini kaydetti.Bu Haber 24.06.2019 - 15:02:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.