Gloria Guevara açıkaldı: Turizm ne zaman nasıl toparlanır?

Gloria Guevara açıkaldı: Turizm ne zaman nasıl toparlanır?

Dünya Seyahat ev Turizm Konseyi Başkanı Gloria Guevara, turizmde toparlanmanın 18 ay içinde gerçekleşebileceğini açıkladı.


''Süre uluslararası iş birliğine bağlı olarak değişebilir’’

Dünya Seyahat ev Turizm Konseyi Başkanı Gloria Guevara, turizmde toparlanmanın 18 ay içinde gerçekleşebileceğini ancak bu sürenin uluslararası düzeyde iş birliğine bağlı olarak değişebileceğini açıkladı.

Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’da düzenlenen Future Hospitality Zirvesi’ne video-konferansla bağlanan Guevara, ''Pandmei döneminde bazı ülkeler kısıtlamalar uygulayarak iyi kararlar verdi. Ancak bu ülkelerin turizm işletmelerini yeniden açma konusunda bir planları yok. Seyahat tek yönlü gerçekleşmez.'' dedi.

‘’Turizm 2020’de toparlansa bile 100 milyon kişi işsiz kalabilir’’

Görevlerinin turizmin yeniden başlayabilmesi için şirketler arasındaki ilişkileri inşa etmek olduğunu kaydeden Guevara, turizmin 2022 yılında normale dönmesi durumunda bile 100 milyon kişinin işsiz kalabileceğini ifade etti. Bu nedenle aşının bulunmasının ve dağıtımının önemine değinen Guevara, sektörün geleceği için herkesin aşıya ulaşabilmesi gerektiğinin altını çizdi.Bu Haber 27.10.2020 - 09:59:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.