Topkapı Sarayı için restorasyon uyarısı

Topkapı Sarayı için restorasyon uyarısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınarak Cumhurbaşkanlığı'na bağlanan Topkapı Sarayı ile ilgili restorasyon uyarısında bulundu.


Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na bağlanan Topkapı Sarayı ile ilgili, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi'den restorasyon uyarısı geldi.

TBMM'de konuyla ilgili konuşan İlgezdi, “Topkapı Sarayı'nı, restorasyon faciası bekliyor'' dedi. Sarayda restorasyon için iskele kurulduğunu belirten İlgezdi, “Uzmanları tarafından Topkapı Sarayı'nda yürütülen restorasyon ve konservasyon çalışmalarında, araştırma, analiz ve belgelemeler yapılmadan işe başlanamaz. Şimdi ise Cumhurbaşkanlığı'ndan gönderilen personel hemen onarımlara başladı. Yanlış restorasyon örneklerinden birinin daha yaşanacağı kuşkumuz var. Aya İrini Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzelerinin eser deposu olarak kullandığı Darphane binaları da Cumhurbaşkanlığına devredildi'' diye konuştu.Bu Haber 02.11.2019 - 11:36:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.