Gambiya, genç erkek için ülkeye giden yaşlı İngiliz kadınları istemiyor

Gambiya, genç erkek için ülkeye giden yaşlı İngiliz kadınları istemiyor

Batı Afrika ülkesi Gambiya, genç erkeklerle vakit geçirmek için ülkeye giden yaşlı İngiliz kadın turistlerden muzdarip. Böyle bir turizm modelini istemediklerini belirten Gambiyalı yetkililer, seks için değil ülkenin tarihini ve kültürünü merak eden, nitelikli turistleri ağırlamak istediklerini belirtiyor.


Afrika’nın yoksul ülkelerinden Gambiya, ülkedeki genç erkeklerle vakit geçirmek için gelen yaşlı İngiliz kadın turistlerden muzdarip.

Gambia hükümeti, genç erkekleri hedef alan İngiliz kadın turistlerin ülkeye gelmemesi için çağrıda bulundu. Yoksulluğun had safhada olduğu ülkede turizm konusunda yetkili kurum ve kuruluşlar, kaliteli turistleri ülkeye çekmek için harekete geçti.

“Seks turizmi için gelmeyin”

Sözcü gazetesinin aktardığı habere göre İngiliz medyası, “Onlarca yıldır seks meraklısı büyükannelerin ülkeye gelerek yoksulluk içindeki genç erkekleri bulmaya çalışmasından sonra yetkililer harekete geçti” yorumunu yaptı. Eski bir İngiliz kolonisi olan Gambiya’ya orta yaşlı ve yaşlı İngiliz kadın turistlerin 1990’larda tur paketleri aracılığıyla gittiği de hatırlatıldı. Gambiyalı yetkililer ülkenin adının seks turizmiyle anılmasından rahatsızlık duyduklarını açıkladı.

“Nitelikli turist istiyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gambiya Turizm Yönetimi Direktörü Ebubekir Camara, “Biz nitelikli turistler istiyoruz. Biz ülkemizden keyif alan ve kültürünü merak eden turistlerin gelmesini istiyoruz fakat sadece seks için ülkeye gelen turistleri istemiyoruz” dedi.

“Genç erkekler daha rahat yaşam peşinde”

Yaşlı İngiliz kadınlarla Gambiyalı genç erkeklerin önce internet ve sosyal medya üzerinden tanıştığı ve daha sonra da kadınların Gambiya’ya gittikleri öğrenildi. Yüksek işsizlik oranı ve düşük maaşlar sebebiyle 2.5 milyon nüfuslu Gambiya’da genç erkekler de daha rahat bir yaşam için yaşlı kadınlarla ilişkiye girmeyi tercih ediyor. Gambiya’da birçok erkek kendini pazarlamak zorunda kalırken birkaç gün için 200 pounda yakın para kazanıyor. Bu da genelde bir aylık maaşa denk geliyor.Bu Haber 18.08.2022 - 10:10:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.