Alman tur operatörü, Türkiye'de 3 otelin işletmesini birden aldı

Alman tur operatörü, Türkiye'de 3 otelin işletmesini birden aldı

Alman tur operatörü FTI'ın konaklama şirketi FTI, Antalya, Bodrum ve Belek'teki 3 otelin işletmesini aldı.


TurizmGüncel

Şa-Ra Grubu'na ait Antalya-Belek'teki Waterworld, Bodrum'daki Art Bodrum ve Marmaris'teki Art Marmaris'in işletmesi TUI'den FTI'a geçti.

Bodrum'daki otel Labranda, Marmaris'teki otel Club Sei olacak

Konuyla ilgili olarak TurizmGüncel'e bilgi veren MP Turkey CEO'su Kamil Özil, 3 otelin işletmesini de 2020 yılının başlangıcıyla beraber devralacaklarını açıkladı. Üç yeni otelin MP Hotels bünyesine katılmasıyla beraber şirketin Türkiye'deki otel sayısının 16'ya, yatak sayısının ise 4 bin 800'e yükseleceğini belirten Özil, Marmaris'teki otelin Club Sei, Bodrum'daki otelin ise Labranda markasıyla işletileceğini belirtti. Özil, Waterworld Belek'in hangi marka altında hizmet vereceğine ise önümüzdeki sene yapılacak yatırımın ardınan karar verileceğini ifade etti.

TUI ile Şa-Ra Grubu anlaşamadı

TUI, Belek'teki 772 yataklı Waterworld'ü Magic Life markasıyla, Marmaris'teki 281 odalı oteli ve Bodrum'daki 375 odalı oteli ise Sensimar markalarıyla işletiyordu. TUI'nin otelleri işletmeye devam etmek istediği ancak Şa-Ra Grubu ile anlaşamadığı, bunun üzerine ise otellerin MP Hotels'e kiralandığı öğrenildi.Bu Haber 10.10.2019 - 15:09:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.