FTI bu yıl Almanya'dan Türkiye'ye kaç turist getircek?

FTI bu yıl Almanya'dan Türkiye'ye kaç turist getircek?
FTI'ın incoming şirketi Meeting Point'in Türkiye CEO'su Kamil Özil, 2020 yılında Türkiye'ye ne kadar turist getireceklerini açıkladı.

2019 yılında Türkiye'ye 1.9 milyon turist getiren Meeting Point Türkiye, aynı yıl 1 milyon Alman turisti de Türkiye'ye taşımıştı.

Almanya pazarının Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir'e açılmasının ardından Milliyet gazetesinden Duygu Erdoğan'a konuşan Meeting Point Türkiye CEO'su Kamil Özil, kararın tüm turizm paydaşları tarafından beklendiğini, bu nedenle hazırlıkların önceden yapıldığını söyledi.

''Yılı 350-400 bin turistle kapatabiliriz''

Charter uçuşlarının henüz netleşmediğini ancak talebe yakın zamanda şekillenmeye başlayacağını ifade eden Kamil Özil, ''Temmuz başından bu yana Almanya’dan başlayan seferlerle turist getiriyorduk. Paket turlarla; uçak ve otel rezervasyonlarıyla. Uçak şirketleri kapasitelerini artıracaklardır. İlave seferler eklenir. Türkiye paket turizmin ve resort turizminin Almanlar için vazgeçilmez bölgelerinden. Biz 2019’da 1 milyonun üzerinde Alman turist getirmiştik. 2020 Mart ayına 180 bin turist getirdik. Yılı 350 - 400 bin seviyesinde kapatabiliriz” değerlendirmesini yaptı.Bu Haber 07.08.2020 - 09:58:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.