Konaklama vergisinin üstüne bir de çevre vergisi alacak

Konaklama vergisinin üstüne bir de çevre vergisi alacak
Fransa, gelecek yıldan itibaren ülkedeki havalimanlarından kalkan uçaklardan 1.5 ile 18 euro arasında çevre vergisi almaya başlayacak. 2020'de alınmaya başlanacak olan vergiden, 202 milyon dolar gelir elde edileceği ve bu paranın çevreci ulaşım araçlarına yatıracağı açıklandı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Ülkedeki konaklama tesislerinde kalan misafirlerden konaklama vergisi alan Fransa, şimdi de 2020 yılından itibaren ülkedeki havalimanlarından kalkan uçakların yolcularından 'çevre vergisi' adı altında yeni bir vergi almaya başlıyor. Alıncak vergi, kısa mesafe ekonomi sınıfı biletlerden 1.5 euro olacak. Alınacak vergi tutarı, uzun mesafe business sınıfı yolcu için 18 euroya kadar çıkacak.

Fransa'nın hava yolu yolcularına uygulacağı çevre vergisi, sadece kalkış yapan uçaklardan alınacak. Fransa Ulaştırma Bakanı Elisabeth Borne, 2020 yılında toplayacakları vergi miktarının 202 milyon dolar olacağını açıkladı. Borne, toplanacak vergiyle, tren yolu gibi, daha çevreci ulaşım araçlarına yatırım yapılacağını ifade etti.Bu Haber 10.07.2019 - 13:30:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.