CNN International'in ünlü editörünü Türkiye'ye davet etti

CNN International'in ünlü editörünü Türkiye'ye davet etti

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Bu yıl 40. kez kapılarını açan WTM Londra Fuarı'nda Türkiye'yi temsil etti. Fuarda CNN International’ın dünyaca ünlü editörü Richard Austin Quest TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Quest'i Türkiye'ye davet etti.


Dünyanın en büyük ikinci turizm fuarı WTM Londra Uluslararası Turizm Fuarı bu yıl 40. kez kapılarını açtı. 3 gün boyunca dünyanın 182 ülkesinden 5 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması beklenen ve 3 milyar dolar iş hacmi yaratan fuar, seyahat pazarının ana aktörlerini ve turizm profesyonellerini ağırlıyor.

TÜRSAB; ITB Berlin, MITT Moskova, ATM Dubai gibi önemli uluslararası fuarların ardından WTM Londra Fuarı’na bu yıl ilk kez kendi standıyla katılıyor. 5 bin turizmci ve turizm markasının stant açtığı WTM Londra 120 metrekarelik stantla temsil ediliyor. Üyelerin kullanımına da açılan TÜRSAB standında, ziyaretçilere dağıtılan çeşitli materyallerle Türkiye’nin tanıtımı yapılıyor.

Bağlıkaya, CNN International’in dünyaca ünlü editörünü Türkiye'ye davet etti

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye için büyük önem taşıyan İngiltere pazarında görüşmeler gerçekleştirdi. Sektör temsilcileriyle de bir araya gelen Bağlıkaya, ilk olarak CNN International televizyonun dünyaca ünlü ekonomi ve iş dünyası editörü Richard Austin Quest ile görüştü. Quest’i Türkiye’ye davet eden Bağlıkaya, ünlü gazetecinin daveti kabul ettiğini ve yakın zamanda ülkemize geleceğini duyurdu.

''Thomas Cook'un negtif etkisi önümüzdeki yıllarda kapanacak''

Bağlıkaya; dünyanın en büyük tur operatörlerinin Londra’da buluştuğuna dikkat çekerek, seyahat tercihlerinin belirlendiği, profesyonellerin ve global oyuncuların katıldığı fuarların ülkemiz turizmine de büyük fayda sağladığını belirtti. Bağlıkaya; “WTM Londra Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri. Türkiye açısından bakıldığında İngiltere, çok önemli bir pazar. 2014 yılında 2,6 milyon İngiliz vatandaşını ülkemizde ağırladık. 2019’da şu ana kadar 2,2 milyon İngiliz ülkemizde tatil yaptı. WTM Londra sadece İngiltere’yi tanımlamıyor, tüm dünyadaki turizm sektörünün kalbi burada atıyor. Fuarda Türkiye için çok olumlu bir hava var. Tabi ki Thomas Cook gibi büyük bir firmanın iflası Türkiye’de ufak bir pazar boşluğu yarattı. Türk tur operatörleri son derece aktif ve işlerine sahip çıkan bir şekilde çalışarak bu boşluğu bir iki yıl içinde dolduracaktır. Önümüzdeki senelerde Thomas Cook’un negatif etkilerini kapatacağımızı düşünüyorum. Biz, rekabet üstünlüğüne ve kaliteli bir ürüne sahibiz. Üstelik Avrupa ile mesafemiz de yakın. Yakın coğrafyadaki ülkelerde turizmciler olarak yapacağımız çok şey, almamız gereken çok yol var. Rekabet ettiğimiz ülkelerle başa baş gidiyoruz. 2020 ve ondan sonraki dönemde turist sayısının rekorlar kırarak devam edeceğine inancımız tam. Burada yalnızca İngiltere değil, Avrupa’dan turist aldığımız ülkelerin de stantları var. Diğer ülkelerle de görüşmeler yapılıyor. Edindiğimiz izlenim görüşmelerin son derece olumlu geçtiği yönünde” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Avrupa Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birliği (ECTAA) Başkanı Pawel Niewiadomski ile de bir görüşme gerçekleştirecek. İkili görüşmede Avrupa seyahat pazarında yaşanan gelişmeler değerlendirilecek.

WTM Londra Fuarı turizm profesyonellerinin yanı sıra; hava yolları, oteller, tur operatörleri, finansman servisleri, restoran ve medya mensuplarını da ağırlıyor. Sektörle ilgili çeşitli seminer ve konferansların da yapılacağı fuar, 6 Kasım’da sona erecek.Bu Haber 05.11.2019 - 08:48:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.