Finlandiyalı vekilden Türkiye’ye boykot çağrısı

Finlandiyalı vekilden Türkiye’ye boykot çağrısı

NATO üyeliği için resmen başvuru yapan Finlandiya'da Merkez Parti üyesi milletvekili Mikko Karna, olumsuz tavır takınan Türkiye’nin ürünlerine boykot çağrısı yaptı


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO açıklamalarının ardından Finlandiya’da Merkez Parti üyesi milletvekili Mikko Karna, Finlandiya vatandaşlarından, çeşitli alanlarda Türkiye'yi boykot etmelerini istedi.

Karna yaptığı açıklamada "Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini kabul edene kadar herkes Türkiye'yi boykot etmeli" diyerek vatandaşları Türkiye'deki tatil bölgelerine ve Türk kebap restoranlarına gitmemeyi; Türk yapımı arabalarını kullanmamayı, Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar boykot etmeye çağırdı.

BirGün’de yer alan habere göre, Mikko Karna , "Türkiye'nin Finlandiya'nın NATO'ya girmesini engelleyeceğine kimse inanmıyor bu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın bir güç oyunu. Türk lider bu şaşırtıcı çıkışı ülkesinin iç politikasında yaşadığı sorunlar ve onun popülaritesini tüketen korkunç ekonomik durum nedeniyle yapıyor"  ifadelerini kullandı.Bu Haber 20.05.2022 - 16:26:45 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.