Fettah Tamince'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt

Fettah Tamince'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sık sık FETÖ iddialarıyla gündeme getirdiği Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Tamince, ''Ayıp. Bugüne kadar kendisine cevap vermedim ama şikayetçi olacağım" dedi.


15 Temmuz dabe girişiminin yıl dönümünde 'FETÖ borsası' kurulduğunu ve parası olanların dışarı çıktığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, ''"Bir kişinin gözaltına alınması için MİT’in, Emniyet’in ya da MASAK’ın raporu olması lazım. Fettah Tamince’yle ilgili üçünün de raporu var. Nerede Fettah Tamince? Devletin protokolünde. Neden Fettah Tamince’ye ayrıcalık sağlanıyor? Neden işlem yapılmadı? Türkiye’ye kara para getiriyor. Erdoğan’ın avukatları savunduğu için hiçbir hâkim ve savcı korkudan bir şey yapamıyor. Nasıl adalet bu." sözlerini dile getirmişti.

Gazete Duvar'dan Özlem Akarsu Çelik'e açıklama yapan Fettah Tamimce, Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'FETÖ borsası' ile ilgili iddialarına yanıt verdi.

''17-25 Aralık'tan sonra açıklama yaptım''

17-25 Aralık'tan sonra çıkıp konuştuğunu ve '17-25 Aralık düzmecedir. Türkiye’de seçilmiş bir hükümet var. Legal olmayan hiçbir yapının tarafı olmam. Türkiye’nin seçilmiş hükümetinin yanındayım.' dediğini belirten Tamince, hükümette Kemal Kılıçdaroğlu bulunsaydı aynı şekilde onun yanında olacağını ifade etti.

''Evet, Antalya'da bir üniversite kurdum''

''Eğitim denilirse ki bugün de ondan bahsediliyor, evet Antalya’da bir üniversite kurdum. Mütevelli heyetinde onlara yakın isimler vardı. Biz bu insanlarla o süreçte yolumuzu ayırdık. Daha sonra da 4 bin öğrencisi olan bu üniversiteyi yaşatmak için elimden geleni yaptım ve yaşattım.'' diyen Tamince, kendisini savunan avukatlar arasında Cumhurbaşkanı'nın avukatının da bulunmasıyla ilgili şunları söyledi:

''Aralarında Cumhurbaşkanının avukatı varsa bilmiyorum''

''Benim şirketlerimin işlerini yapan kalabalık bir avukatlar grubu var. Kemal Bey bütün dosyalardan aklanmamı bir avukata yüklediyse onun mantığını da anlamıyorum. Konya’da açılan bir dava vardı hakkımda ve Antalya’da da soruşturma vardı. Antalya’dakini İstanbul ofisi üstlendi. Çok sayıda avukatın olduğu büyük bir ofis orası. Aralarında

''Eren Erdem'i ben mi tutuklattım?''

Eren Erdem içeride, Fettah Tamince dışarıda diyor. Bu nasıl bir mantık? O insanları ben mi tutukladım. Kemal Bey’in hukuk anlayışı buysa iktidar olduğunda ilk beni mi tutuklatacak? Beni hedef gösteriyor. İddialarıyla ilgili elinde bir belge varsa mahkemeye gitsin. Benim hata yaptım diyeceğim bir durumum yoktur. Benimle ilgili iddia edilen her konuda savunmamı yaptım. Kararı Türk adaleti verdi. Kemal Bey’in adalet anlayışı bu demek ki, kararı beğenmediğinde bunu adalet saymıyor. İşin aslı Kemal Bey’in beni hedef alması yeni değil. 2004 yılında Tuncay Özkan’ın televizyonu Kanaltürk’te 'Yoksulluk ve Yolsuzluk' diye bir program vardı. Oraya çıkardı Kemal Bey ve Fettah Tamince şöyle, Fettah Tamince böyle derdi. Yani o günden bu güne benimle derdi bitmedi.

''Ülkenin en büyük turizm yatırımcısıyım''

Türkiye başta olmak üzere 12 ülkede iş yapıyorum. Şirketlerimde 14 bin kişi çalışıyor. İş yaptığım bütün ülkelerde evim ve üst düzey insanlarla iyi ilişkilerim var. Hâlâ ülkemde çalışmaya devam ediyorum. Türkiye’nin en büyük turizm yatırımcısıyım.

''17-25 Arlık'tan sonra Bank Asya'ya para koymadım''

Dokunulmazlığım yok. Hakkımda suç duyurusunda bulunanlar oldu. Birçoğu için savcılık kovuşturmaya bile gerek duymadı. Dava açılanlardan da beraat ettim. Hakkımda devam eden tek bir soruşturma ya da dava yoktur. Avukatlarımla gittim kendimi savundum ve adalet beni suçsuz buldu. Ancak Kemal Bey bu kararları beğenmiyor. Benim 17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya para yatırdığımı iddia ediyor. Birileri o bankayı kurtarmak için seferber oldu o süreçte. Ben olmadım. Benim o bankaya koyduğum para yok, var diyorsa ispat etsin.

''Şikayetçi olacağım''

Kemal Bey benim üzerimden siyasi rant mı elde etmeye çalışıyor bilmiyorum. Hakkımda MİT’in, MASAK’ın raporları olduğunu söylüyor. Varsa çıkarsın ortaya. Bunları gösteremezse kendisini müfteri ilan ediyorum. Bir siyasi parti genel başkanı şantaj yapar mı? Milyonlarca insanın oy verdiği bir partinin genel başkanına, kendisi aynı zamanda eski hesap uzmanıdır, hakkımda kara para vb. iddiaları dile getirmesini yakıştıramıyorum. Ayıp. Bugüne kadar kendisine cevap vermedim ama ben de ondan şikâyetçi olacağım."Bu Haber 17.07.2019 - 09:54:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.