Fethiyeli otelcilerin umudu iç pazar: Ana pazarımız olacak

Fethiyeli otelcilerin umudu iç pazar: Ana pazarımız olacak

1 Temmuz'dan itibaren tesislerini açmaya hazırlanan Fethiyeli otelciler, iç pazardan umutlu.


Fethiye Turistik Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Fethiye bölgesinde tesisini açan ve açmaya hazırlanan oteller olduğunu belirtti.

En erken uçuş 1 Temmuz'da

İngiltere'deki tur operatörleri ile yaptıkları görüşmelerde en erken uçuş tarihinin 1 Temmuz olduğunu öğrendiklerinin belirten FETOB Başkanı Bülent Uysal, ''İngiltere henüz yurtdışı uçuşlarını açmadı. Resmi olarak 15 Temmuz tarihinde İngiltere ile uçuşların başlamasını bekliyoruz. Salgının seyrine göre bu değişebilir” dedi.

İç pazar ana pazar olacak

Fethiye'nin yurt dışındaki ikinci büyük pazarı Rusya'da da vaka sayılarının yüksek olduğuna işaret eden Bülent Uysal, ''Rusya Başbakanı 1 Eylül’de yurtdışına paket satışlarını başlatacakları yönünde bir açıklama yaptı. Temmuz ayında tesislerini açmayı planlayan otelcilerin ana pazarı yerli pazar. Yerli misafirlerimizi Fethiye’de ağırlamayı öngörüyoruz. Açılışını yapan ve yapmayı planlayan tesisler var. Fethiye olarak en büyük potansiyelimiz yerli turist olacak. Salgın daha fazla ilerlemezse ve sayılar bu şekilde düşmeye devam ederse Temmuz ayından itibaren çok ciddi yerli turist ağırlayacağımıza inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Tesislerin çoğu temmuzda açılacak

Fethiye'nin iç turizmde en şanslı bölge olduğunu söyleyen Uysal, ''Alınacak önlemlerle ilgili bakanlığın açıkladığı bir genelge var. Burada uyulması gereken kurallar ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Gelen misafirin ateşi ölçülecek ve kayıt altına alınacak. Ateşi yüksek olanlar varsa yetkililere haber verip, hastaneye kaldırılmasını sağlayacağız. Salgını hiçbir sigorta karşılamaz. Tesislerimizin çoğu Temmuz’da açmayı planlıyor. Bunun da sebebi geçtiğimiz yıllarda Fethiye’ye büyük bir ilginin olması. İngiltere ve Rusya’da vaka sayılarının azalması ile bu misafirlerimizi de ilçemizde ağırlamak istiyoruz. 1 Temmuz’dan sonra Fethiye’de bir yoğunluğun yaşanacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.Bu Haber 06.06.2020 - 09:09:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Gökhan tan - 06.06.2020 - 03:57

    Kuyruk sıkışınca iç pazar çok yanliş mantık size bu düşünceden dolayı yazık diyorum.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.