Fethiye'deki otellere ‘kaçak su’ soruşturması

Fethiye'deki otellere ‘kaçak su’ soruşturması
Turizm bölgesi Fethiye'de bulunan Kelebekler Vadisi'ndeki suyun azalmasının altından otellerin kaçak su kullanımı çıktı.

Fethiye'de Kelebekler Vadisi'nden akarak şelaleyi besleyen suyun azalmasının nedeni belli oldu. Vadideki suyun döşenen borularla çevredeki otel, motel ve pansiyonlara taşındığı iddiası üzerine Muğla Valiliği inceleme başlatırken, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

Vadideki suyun azaldığını fark eden çevrecilerin akarsu yatağına kaçak borular döşenerek suyun çevredeki otel, motel ve pansiyonlara taşındığını tespit ettiği ve durumu CİMER'e bildirdiği öğrenildi.

İddialar üzerine harekete geçen Muğla Valiliği'nin konuyla ilgili inceleme, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ise soruşturma başlattığı kaydedildi.Bu Haber 27.03.2021 - 12:16:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Bayram KARADAĞ 30.03.2021 - 12:57

    Bu konu tamamen Kelebekler Vadisi’ndeki Işletme tarafından çarpıtılmış, basını yanlış bilgilendirerek yazdırılmış bir haberden ibarettir. Köylülerin ve otellerin kullandığı su farklı bir su kaynağı, Kelebekler vadisine akan su farklı bir su kaynağıdır. Konu ile ilgili Muğla valiliği gerekli incelemeyi yapıp olayın basında yazıldığı gibi olmadığına dair resmî açıklamayı yapmıştır.

  • nasa flora otel 29.03.2021 - 06:37

    Bu suyu çalan doğayı mahveden hatta kendi geleceğini çalan kimler ise en ağır cezayı almalı ve yaşadığı doğa sdahip çıkması için bunun yapılması gerekli aç gözlüler, turizme zarar veren insanlar bunlar.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.