1,8 milyar liralık yatırım Bakanlığa devrediliyor

1,8 milyar liralık yatırım Bakanlığa devrediliyor

AKP Antalya Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Köse, Antalya'daki EXPO 2016 sergi alanının Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilmesi için çalışma yürütüldüğünü açıkladı.düşünüyoruz.” dedi.


1,8 milyar lira yatırımla hayata geçirilen ve son olarak düğün salonu yapıldığı yönündeki haberlerle gündeme gelen Antalya'daki EXPO 2016 sergi alanının Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilmesi için çalışma yürütüldüğü açıklandı.

''Bakanlığa devrinden sonra süreç hızlancak''

Hürriyet'e konuşan Mustafa Köse, EXPO alanında geçici çalışmaların yürütüldüğünü ve asıl planlamanın 2020'de yapılacağını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un daha önce alanda tespitler yaptığını belirten Köse, alanın Bakanlığa devredileceğini belirterek, ''Şimdi orası için özel bir proje çalışması yapılacak. Bakanlığa yapılacak devir işleminden sonra süreç hızlanacak” diye konuştu.

''Bakanlığı burayı en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyoruz''

EXPO alanın doğru şekilde değerlendirilmesi konusunda ciddi bir hassasiyet oluştuğunu söyleyen Köse, “Bu alana gerçekten çok büyük bir yatırım yapıldı. Yeni planlama konusunda da hızlı hareket etmeye çalışıyoruz. Bakanlığımızın burayı en iyi şekilde değerlendireceğiniBu Haber 27.08.2019 - 14:03:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.