Ersoy: Türkiye AŞ'nin başında Erdoğan var, bizler CEO'yuz

Ersoy: Türkiye AŞ'nin başında Erdoğan var, bizler CEO'yuz
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yaygın basından gazetecilerin de katıldığı güneydoğu turuna çıktı. Ersoy, Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Gaziantep'i dolaşan Ersoy, sektöre ve bölgeye ilişkin açıklamalar yaptı.

Güneydoğu illerini kapsayan bir gezi düzenleyen Bakan Ersoy, yeni sistemin en büyük özelliğinin hız olduğunu belirtti. Yapılacak çalışmalar için kaynak sorunun nasıl aşılacağına değinen Ersoy, ''Türkiye'yi bir AŞ gibi düşünürseniz. Başında Cumhurbaşkanı Erdoğan var. Bizler de altındaki CEO'larız. Bu nedenle kaynak bulma konusunda hiç zorlanmayacağız.'' dedi.

YENİ TURİZM YAKLAŞIMINI 9 EKİM'DE AÇIKLAYACAK

Türkiye'nin yeni turizm yaklaşımını 9 Ekim'de İstanbul'da yapacakları büyük bir toplantıyla açıklayacaklarını ifade eden Ersoy, yeni yaklaşıma dair detay vermese de, gerekli kanuni düzenlemelerin hızla gerçekleşeceği iddialı bir paket hazırladıklarını belirtti.

İlk etapta kültür turizmine ağırlık vereceklerini kaydeden Ersoy, öncelikli hedeflerinin iç turizmi canlandırmak ve üst gelir grubuna mensup turistleri Türkiye'ye çekmek için yurt dışı tanıtımlarını arttırmak olduğunu kaydetti.

''DAHA DOĞAL NE OLABİLİR?''

Müzelere yapılan zamlara da değinen Bakan Ersoy, “Müzelerimize gelen ziyaretçilerin yüzde 70’i yabancı. Onlardan elde edeceğim geliri artırmamdan daha doğal ne olabilir ki?” diye soruyor.'' dedi.

Türklerin 70 TL'ye Müzekart alabildiğini ve bu kartla müzeye girişin 6 TL olduğunu söyleyen Ersoy, “Şu çağda kim 6 liraya müzeye girebiliyor?” ifadelerini kullandı.Bu Haber 24.09.2018 - 09:05:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Himmet DENİZ - 24.09.2018 - 11:43

    İşte bu kadar. Değerli sektörümüz, anladınız mı ne olduğunu ve olacağını. Sektörden bakan çıktı diye çok sevinilmişti. Hayırlı olsun...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.