Emrullah Akçakaya geleceğin turizm liderlerini yetiştirecek

Emrullah Akçakaya geleceğin turizm liderlerini yetiştirecek

Konaklama sektörünün tanınan profesyonellerinden Emrullah Akçakaya, sahibi olduğu ‘Petra Hospitality’ isimli otel yönetim şirketiyle geleceğin turizm ldierlerini yetiştirecek.


Swissotel Göcek, Swissotel Ankara ve Dedeman Otelleri gibi gruplarda uzun yıllar görev yapan ve Dedeman Otellerinden olaylı bir şekilde ayrılan Emrullah Akçakaya, sahibi olduğu ‘Petra Hospitality’ isimli otel yönetim şirketiyle geleceğin turizm ldierlerini yetiştirecek.

Petra Hospitality Management, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezunlar Derneği METIOD ile iş birliği yaparak her yıl fakülteden 4 mezuna Management Trainee (Yönetici Adayı) programına katılma fırsatı sunacak. MT programına katılmaya hak kazanan mezunlar 1 yıl boyunca Petra HM bünyesinde bulunan global markalı otellerin farklı departmanlarında çalışma fırsatına sahip olacak. Global otelcilik disiplinini edinme fırsatı bulacak geleceğin lider adayları programı tamamladıklarında isterlerse kariyerlerine Petra HM bünyesindeki otellerden birisinde devam etme şansına sahip olacak.

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Mezunlarından ve aynı zamanda da Petra Hospitality Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Emrullah Akçakaya “Turizm, Türkiye’nin hem ekonomik gelişimi hem de dünyaya tanıtımı için en önemli sektörlerimizden biri. Sektörün sürdürülebilirliği için bizlerin nitelikli gençlere, onların da bizlerin rehberliğine ihtiyacı var.” diye konuştu.Bu Haber 10.05.2023 - 13:55:03 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • METIOD Her yerde

    Abdullah Aytekin 11.05.2023 - 08:37

    Sevgili Emrullah, çok yürekten tebrik ediyorum. Üniversite yıllarımızda aldığımız eğitime rağmen staj yapacak kuruluş, tesis bulmaktaki zorluklarımızı aşıp bu noktaya gelmiş olmak mükemmel. Başlattığın bu muhteşem olay sadece sektörümüze değil tüm diğer sektörlere örnek olacak bir proje. Tüm sektörlerde özellikle turizm alanında artarak devam edeceğine inandığım projen Hâyr’lı olsun. Teşekkürler güzel yürekli insan.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.