Elite World ikinci resort otelini Kuşadası’nda açıyor 

Elite World ikinci resort otelini Kuşadası’nda açıyor 
Elite World, franchise modeliyle büyüme stratejisine Kuşadası’yla devam ediyor. Şirket, ikinci resort otelini bu ilçede açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin önde gelen otel zincirlerinden Elite World Hotels & Resorts’ün, franchise iş modeliyle büyüme stratejisi kapsamındaki yeni durağı Kuşadası oldu. Şirket, Marmaris’in ardından ikinci resort otelini burada açmaya hazırlanıyor. 

İstanbul, Sakarya-Sapanca, Muğla-Marmaris, Van ve Samsun’da toplam 10 otelle hizmet veren Elite Word Grubu, Marmaris’in ardından ikinci resort otelini Aydın’ın Kuşadası ilçesinde açıyor. Açılacak yeni tesis, Elite Word’ün franchise iş modeliyle açacağı ikinci tesis olacak ve yıl genelinde hizmet verecek.

Zincir, mülk sahibi adına işletmenin yönetimini gerçekleştireceği (Management) ilk oteli Elite World Kuşadası için Türkiye genelinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren İlkin Turizm ile sözleşme imzaladı.

Renovasyonu devam eden beş yıldızlı Elite World Kuşadası, 136 odası, toplantı salonları, restoranları, açık ve kapalı yüzme havuzları, zincirin SPA ve wellness markası Fit Life Spa & Health Center ile 12 ay konfor yaşatan bir otel olarak planlandı.

Kuşadası turizmine yeni bir soluk getirecek

Elite World Hotels & Resorts’ün farklı otel kategorilerinde uzun yıllardır başarıyla hizmet verdiğini hatırlatan grubun satış ve pazarlamadan sorumlu yönetim kurulu üyesi Emel Elik Bezaroğlu, “Elite World olarak 50 yıla yakın bir zamandır turizm sektöründe farklı kategorilerdeki otellerimizle hizmet veriyoruz. Geçtiğimiz yıldan itibaren ise bu deneyimi bir adım öteye taşımak için franchise iş modeliyle büyüme stratejisini uygulamaya başladık. Yatırımcılardan aldığımız yoğun ilgi, hem markamıza duyulan güven hem de iş modelimizin doğruluğunu kanıtlar nitelikte. İş, turizm, toplantı gibi farklı kategorilerdeki markalarımız ve 10 otelimiz, hızlıca uyarlanabilir konseptlerimizle Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından yatırımcıları Elite World kalitesiyle buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

“Girişimcileri turizm yatırımcısı olmaya davet ediyoruz”

Elite World Hotels & Resorts CEO’su Orkun Petekçi ise “Franchise iş modeliyle 2030 yılına kadar 50 otele ulaşmayı ve açacağımız yeni otellerde 3 bin 500 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz. Girişimcileri, kendilerine güven veren ve sektöründe uzman bir markayla birlikte turizm yatırımcısı olma fırsatına kavuştururken, ülkemizin her bölgesinde konaklama kalitesinin artmasında etkin bir rol oynuyoruz.” diye konuştu.

İlkin Turizm Genel Müdürü Bilge Kasırga ise şu değerlendirmelerde bulundu: 

“Yalnızca ülkemizin değil dünyanın popüler destinasyonlarından olan Kuşadası’nda uzman bir otel markası ile çalışmanın ayrıcalığına sahip olduğumuz için mutluyuz. Yatırımımızı, Türkiye’de konaklama sektöründe güven veren, geniş bir satış-pazarlama ağına sahip olan Elite World Hotels & Resorts’e emanet ediyoruz. Birlikteliğimizin yerli ve yabancı binlerce turistin tercihi olan, doğal, tarihi, kültürel zenginlikleriyle çok sevilen ve tekrar tekrar ziyaret edilen Kuşadası’nda konaklama sektöründe ciddi bir fark yaratacağına inanıyoruz.”


Bu Haber 13.02.2024 - 13:37:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.