Dört ülke vatandaşlarının BAE’den Belarus’a uçması yasaklandı

Dört ülke vatandaşlarının BAE’den Belarus’a uçması yasaklandı
Polonya-Belarus sınırında yaşanan sığınmacı krizinden sonra BAE de Suriye, Irak, Yemen ve Afganistan vatandaşlarının Belarus’a uçmasını yasakladı.

.


Polonya ile Belarus sınırında yaşanan sığınmacı krizinin ardından AB Türk Hava Yolları ve Aeroflot’u bu ülkeye mülteci taşımakla suçlamış, sığınmacı taşıyan hava yolu şirketlerine yaptırım uygulanabileceği uyarısında bulunmuştu.

Kararın ardından Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü açıklama yapmış ve Suriye, Irak ve Yemen vatandaşlarının Türkiye üzerinden Belarus’a seyahat etmesinin yasaklandığını belirtmişti.

Türkiye’nin ardından Birleşik Arap Emirlikleri de (BAE) benzer bir karar aldı. Belarus’un devlet havayolu şirketi Belavia’nın, BAE’den gerçekleştirdiği uçuşlara Suriye, Irak, Yemen ve Afganistan vatandaşlarını kabul etmeyeceği belirtildi.

Sputnik'in aktardığına göre; Belavia havayolu şirketi, ‘BAE’nin yetkili makamlarının kararı doğrultusunda Suriye, Irak, Yemen ve Afganistan vatandaşlarını Dubai’den gerçekleştirdiği uçuşlara kabul etmeyeceğini’ açıkladı. Bu dört ülkenin vatandaşları, bugünden itibaren BEA-Belarus seferlerine kabul edilmeyecek.

Belavia’nın söz konusu kararı, Ankara’nın talebi doğrultusunda Irak, Suriye ve Yemen vatandaşlarının 12 Kasım’dan itibaren Türkiye-Belarus uçuşlarına kabul etmeme yönünde bir karar almasını izledi.Bu Haber 15.11.2021 - 13:51:16 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.