Ahmet Körükçü 'balonda 'tekelleşme' iddialarına ne yanıt verdi?

Ahmet Körükçü 'balonda 'tekelleşme' iddialarına ne yanıt verdi?

Dorak Tur’un Kapadokya’daki balonculuk sektöründe tekelleşme yarattığı iddialarına, şirketin sahibi Ahmet Serdar Körükçü’den yanıt geldi.


Kapadokya'daki balonculuk sektöründe tekelleşme yarattığı iddiaları ile gündeme gelen Dorak Turizm'in sahibi Ahmet Serdar Körükçü, Kapadokya balonculuk sektöründe tekelleşme yarattıkları ile ilgili iddiaları yalanladı. Bölgedeki toplam 3 bin 600 balon kapasitesinin 600'ünün kendilerinde olduğunu belirten Körükçü, ''Bizim fiyatlarımız ise 120 Euro’yu geçmez. Eğer boşta balon kalırsa, dışarıya kiralayabiliyoruz. Bizden bu sayıyı artırmayı bekliyorlar ama bu imkansız.” dedi.

800 euroya balon turu satıldığı iddialarını da yalanlayan Körükçü, kendilerinden 120 euroya alınan turların 500 euroya satılmış olabileceğini ifade etti. Balon uçuşlarına bir düzen getirilmesi gerektiğini kaydeden Ahmet Serdar Körükçü, “Balon uçuşları konusunda sıkıntılar var tabii ki. Benim önerim bu uçuşlar bir çatı altında toplanmalı.'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 17.06.2019 - 14:37:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mevlut UYSAL - 24.06.2019 - 11:21

    Hukumetin bu balon rezaletine bir son vermesi lazim. Su an hic bir musterimize balon bulamiyoruz ve Balon sirketleri karaborsa dan biletleri yuksek fiyattan kendileri satiyorlar. Bu bir rezalet.

  • JT - 18.06.2019 - 11:37

    Balon işin sadece küçük bir bölümü.Bu adamın Kapadokya 'daki tüm faaliyetleri incelenmeli.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.