Uluslararası prestije sahip organizasyon Antalya'ya geliyor

Uluslararası prestije sahip organizasyon Antalya'ya geliyor

Dünya Diplomasi Forumu, önümüzdeki yılın mart ayında Antalya'da yapılacak.


G20 zirvesine, uluslararası kongre ve toplantılara ev sahipliği yapan Antalya, 2020 yılının mart ayında düzenlenecek Dünya Diplomasi Forumu ile siyaset dünyasının liderlerini ağırlayacak.

Hürriyet'ten Ceren Deniz'in haberine göre, siyaset dünyasının liderlerini, akademisyenleri 2020 mart ayında yapılacak olan Diplomasi Forumu’nda ağırlamaya hazırlanan Antalya’da, özellikle turizm sektöründe şimdiden hareket başladı. Antalya’nın altyapısı, bilgi birikimi ve deneyimiyle uluslararası zirvelere ev sahipliği yapmak konusunda kendini kanıtladığını vurgulayan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, “G20 Zirvesi’ne, uluslararası turnuvalara ve toplantılara ev sahipliği yapan Antalya’nın, Diplomasi Forumu’nun yapılacağı yer olarak seçilmesi sektör açısından önemli bir gelişme” dedi.

Kentin marka değerine ve turizm gelirine etki edecek

Yağcı, şöyle devam etti: “Antalya’nın dünyada tanınırlığının artması ve dünya şehirleri arasında konumlandırılması noktasında bu zirve son derece önemli. Antalya’nın ekonomisinin, turizminin, ticaretinin gelişiminde de önemli bir adım olacak. Bu kentte daha önce gerçekleştirilen büyük organizasyonlar nasıl başarıyla tamamlandıysa, Diplomasi Forumu da aynı profesyonellikte gerçekleştirilecektir. Antalya’nın organizasyonun ev sahibi şehir olarak öne çıkması, kentin marka değerinin artırılmasında ve turizmde hedeflenen gelir artışının sağlanmasında etkili olacak.”Bu Haber 05.12.2019 - 07:53:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.