Detur ile Nordco Tours İskandinav pazarında güç birliği yaptı

Detur ile Nordco Tours İskandinav pazarında güç birliği yaptı
İskandinav pazarının önde gelen tur operatörlerinden DETUR, yenilikçi satış teknolojisi ile dikkatleri çeken NORDCO TOURS ile güç birliği yaptı.

Gerçekleşen iş birliği çerçevesinde, NORDCO TOURS, başta İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka ve İngiltere olmak üzere, tur operatörlüğü ve pazarlama faaliyetlerine yoğunlaşırken, pazarda 25 yıllık tecrübe ve birikime sahip olan DETUR da grubun dünya genelindeki bölgesel operasyonlarını, satın almalarını ve girilecek yeni destinasyonlardaki plan ve organizasyonlarını gerçekleştirecek.

Güç birliğiyle hedeflerini de büyüten grubun planladığı uçuş destinasyonları arasında başta Türkiye olmak üzere, Hırvatistan, Yunanistan, Mısır, Tunus ve Bulgaristan yer alıyor.

Türkiye için hedef büyüttüler

Grup, ana pazar olarak tanımladığı Türkiye’ye yönelik hedefini de büyüttü. Geçmiş yıllarda 250.000 bin olan kapasitenin pandemi sonrasında 5 yıl içinde aşamalı olarak 1 milyona çıkarılması planlanıyor.

Firuz Bağlıkaya: İşbirliğimiz önemli bir mihenk taşı olacak

Sağlanan güç birliğine ilişkin konuşan DETUR Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 40 yıldır içinde bulunmaktan gurur duyduğu turizm
sektöründe, Türk turizminin geleceği ve başarıları için canla başla çalışmaya devam edeceğini ve bu bağlamda, NORDCO TOURS ile yapılan güç birliğinin de yeni dönem için önemli bir mihenk taşı olacağını ifade etti.

Grubun, refah düzeyi yüksek pazarlarda elde edeceği başarının Türk turizmine de olumlu yansıyacağını belirten Bağlıkaya, “Bu pazarlarda
atılacak rasyonel adımların ülkemizin turizm gelirlerine de olumlu yönde katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Haluk Semiz: DETUR’un 25 yıllık tecrübesi yol gösterecek

Gerçekleşen güç birliğinden mutluluk duyduklarını dile getiren NORDCO TOURS Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Semiz ise DETUR’un 25 yıllık deneyim ve bilgi birikiminin kendileri açısından yol gösterici olacağını vurgulayarak, “Büyük hedeflere birlikte yürüyecek olmaktan dolayı heyecanlıyız” dedi.

Otel işletmesi ve havayolu da Geliyor

Konulan hedeflere paralel olarak kiralık otel sayısını 2022 yılında 12’ye ulaştırmayı amaçlayan Detur-Nordco Tours, havayolu sektöründe de yatırımı yapmayı planlıyor. Artacak yolcu kapasitesine paralel olarak var olan hava yolu iş birliğine ek olarak, biri Avrupa’da olmak üzere iki hava yolu şirketinin kuruluşu için de çalışmalara başlandı.Bu Haber 21.09.2020 - 08:57:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • İsmet Sarıoğlu - 21.09.2020 - 09:41

    Şirketler öz sermayeleri yetersiz olduğu için riskli durumda olabilir. Bu durumda birleşme operasyonel maliyetleri düşürür ve geliri artırır. En doğrusunu yapmışlar.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.