Almanya'nın iki numarası da küçülmeye gidiyor

Almanya'nın iki numarası da küçülmeye gidiyor
Almanya'da TUI ve FTI'ın ardından, ülkenin ikinci büyük seyahat grubu DER Touristik de küçülmeye gidiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'nın ikinci büyük seyahat grubu DER Touristik de küçülmeye gidiyor. Şirket, düşen gelirler nedeniyle kapsamlı bir maliyet düşürme planı açıklayan üçüncü seyahat grubu oldu. Daha önce TUI ve FTI da küçülmeye gideceğini açıklamıştı.

Almanya seyahat pazarı yüzde 70 daralacak

Koronavirüs nedeniyle bu yıl Almanya seyahat pazarının yüzde 70 daralacağını ve çok yavaş toparlanacağını öngören DER Touristik, piyasadaki bu dramatik daralmaya esneklik, yalın organizasyon yapısı, maliyet disiplini ve optimal süreçlerle yanıt verecek.

Çalışanları işten çıkaracak

TUI ve FTI'ın aksine Alman devletine yardım başvurusunda bulunmayı düşünmeyen DER Touristik maliyetleri yüzde 30 gibi radikal oranda düşürmeyi hedefliyor. Küçülmenin, işten çıkarmaları da kapsayacağı belirtiliyor. Şirket ayrıca, acente-tur operatörü ilişkilerinde daha yakın bir işbirliğini hedefleyen yeni bir yapılanmaya da gidecek. Maliyet düşürme önlemlerinin şu anda tatışma aşamasında olduğu ve yakında personel temsilcileriyle (sendika) görüşüleceği kaydedildi.

Büyük maliyet tasarrufu yapmak zorunda kalacağız

Covid-19'un seyahat sektöründe çöküşe yol açtığını kaydeden DER Toruistik Merkez Avrupa CEO'sı Ingo Burmester, toparlanmanın uzun zaman alacağını dile getirdi. Burmster, ''Yeni bir gerçeklikle yüz yüzeyiz.Güçlerimizi bir araya getireceği ve benzeri görülmemiş mali yılın ardından başarı için yeniden yola koyulacağız. Büyük maliyet tasarrufları yapmak zorunda kalacağız. Pandemi döneminde yaşanan sert seyahat kısıtlamaları nedeniyle bu kaçınılmazdı.'' dedi.Bu Haber 07.08.2020 - 09:14:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.