DER Touristik aşılılara özel turlar düzenleyecek

DER Touristik aşılılara özel turlar düzenleyecek
Almanya'nın ikinci büyük tur operatörü DER Touristik, aşılı ve/veya bağılık kazanmış seyahatçilere özel turlar düzenlemeye başlayacak.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinden DER Touristik, gelecekte sadece aşılı olanların veya koronayı atlatanların katılabileceği turlar düzenleyecek. Detour'un "Avrupa Küçük Gruplar" kataloğundaki 307 turun neredeyse yarısının bu tip turlardan oluştuğu belirtildi.

Öter taraftan şirketin "Dünya Seyahati" kataloğundaki programın yüzde 40'ının da yine aşılıların veya bağışıklık kazanananların katılabileceği turlar oluşturuyor. Şirketin bu kapsamda 173 tarih belirlediği açıklandı. Söz konusu turlarda rehberler ve şoförler de aşılı olacak.

Planın amacının seyahat etmek isteyen ancak salgından çekinen misafirlere daha fazla güven vermek olduğu açıklandı. Şirketin Ürün Müdürü Sven Schikarsky, "Konukları dışlamak istemediğimiz için onlara farklı seçenekler sunuyoruz. Hali hazırda bazı ülkelere giriş içn zaten aşı sertifikası gerekiyor." dedi.Bu Haber 18.10.2021 - 09:57:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.