Dedeman Grubu, 5 bin 700 odalı otelin işletmesine talip oldu

Dedeman Grubu, 5 bin 700 odalı otelin işletmesine talip oldu
50 otele ulaşma hedefi koyan Dedeman Grubu'nun, Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde Kabe'ye 1 km mesafede bulunan 5 bin 700 odalı otelin işletmesine talip olduğu açıklandı.


Otelin işletmesine kendileri dahil 23 grubun talip olduğunu belirten Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, yaptıkları sunum sonrası finale kalan 4 gruptan birinin de kendileri olduğunu ifade etti.

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'a konuşan Akçakaya, “Dünyadaki en büyük otellerden birini bir Türk markası olan Dedeman adıyla işleteceğiz. Bu hem Türkiye’den hacı adaylığı için gidenleri hem de başka ülkelerden Kabe ziyareti için gelenleri memnun edecektir. Tabii ki hacim çok büyük ama bizim de 50 yıllık bir deneyimimiz var. Özellikle Türk markasını pazarladık, zaten Türkleri tanıyorlar, seviyorlar” açıklamasını yaptı.

Akçakaya, Türkiye ve dünyanın farklı noktalarında 2023 yılına kadar 50 otelin işletmesini yapmak istediklerini ifade etti. Moskova’da 2, Riga’da bir otelin Dedeman olarak işletileceğini belirten Akçakaya, yeni yatırımlarla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

YENİ PROJELER YOLDA

“Bu süreçte çok hızlı ilerleyeceğiz. Yatırımcılar pek çok otel yapıyor ve mutlaka bir iyi markayla ilerlemek istiyor. Bizi tercih edenlerin oranı da çok büyük. 16 faal otelimiz var. Bunlardan üçü yurtdışında. Kazakistan, Özbekistan, Kuzey Irak, dördüncü yurtdışı ötelimizi de şubat ayında Moskova’da açacağız. İstanbul’da iki otelimiz var, iki otel daha açacağız. Biri Kanyon’un yanında, Dedeman Park Levent, mayıs başında ilk misafirlerimizi ağırlamayı planlıyoruz. Orada yatırımcımız Halk GYO. Bostancı’da, yatırımcımız Nuh Beton, orada bir 5 yıldız, bir de 4 yıldız otelimiz olacak. Biri Tokat’ta, biri Çorum’da, bir de Batman’da projelerimiz olacak. 2016’nın ilk çeyreğinde düşünüyoruz. Tiflis’te bir otel projesiyle ilgileniyoruz.”

NEDEN 4 YILDIZA AĞIRLIK VERİYOR?

Dedeman otellerinin yıl içinde doluluk oranlarının yüzde 70 seviyesinde seyrettiğine dikkat çeken Emrullah Akçakaya, Türkiye turizminin yarattığı önemli kaynağın her yıl daha fazla artacağını düşündüklerini söyledi.

Akçakaya, özellikle iş için İstanbul’un tercih edilme oranının çok yüksek olduğunu kaydederek, “Bunlar genelde şehir-iş otelleri, insanlar işleri için Türkiye ve özellikle İstanbul’u tercih ediyor. Ancak geldiği zaman mesela otelin spa’sından faydalanmıyor, hatta odasında kaldığı süre bile belli. İyi bir kahvaltı, iyi bir internet ağı istiyor. Dolayısıyla almayacağı hizmetlerin fiyatını ödemek istemiyor. Yani her şeyimiz aslında beş yıldız ama hizmetler sınırlı, bu yüzden 4 yıldız” dedi.


Bu Haber 10.12.2014 - 12:00:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.