''Korona sertifikası acentelere de zorunlu olsun''

''Korona sertifikası acentelere de zorunlu olsun''
Ortadoğu Turizmini Geliştirme Derneği Başkanı Cüneyt Mengü koronavirüs sertifikasının (güvenli turizm sertifikası) seyahat acenteler için de zorunlu olmasını gerektiğini savundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde çıkardığı bir genelge ile 50 oda üstü tüm otellere ‘güvenli turizm sertifikası’ zorunluluğu getirmişti.

Ortadoğu Turizmini Geliştirme Derneği Başkanı Cüneyt Mengü, ‘’Yolcu sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için sertifikasyon kuruluşları tarafından havayollarına, havalimanlarına, konaklama tesislerine, yeme-içme tesislerine sağlık ve hijyen adına verilecek sertifikaların seyahat acentalarına da yasal zorunluluk olarak verilmesini öneriyoruz.’’ dedi.Bu Haber 13.07.2020 - 11:06:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Cihan Caliskan 13.07.2020 - 04:08

    Beyfendi sanırım Covid-19 olup Nöronlarla ilgili problemleri var? Az bile, bakkala, berbere, manava, kasaba, oto yıkamaya, da sertifikasyon getirilsin.

  • Kemal Soysal 13.07.2020 - 02:41

    Sanki ortada bir faal olan turizm faaliyeti varda... Denetimci firmalar kazansın diye.. Acaba denetim sertifikası alanlar Covid 19 tedbirlerini kuralınca uygulayabiliyor yada uygulatabiliyorlar mı ?

  • EremceTur 13.07.2020 - 02:26

    Niye?? Niye be adam niye.?? Acentada mı seyahat edecek, konaklayacak, yatacak, kalkacak misafirler. Yeter artık şu kuyuya taş atmayın, kuyu doldu doldu, biz çıkaramıyoruz. Geçerli bir mazeret söyle böyle laf mı olur, niyesini de söyle. Mantıklı bişe söyle ilk ben alacam söz..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.