Coşkun Yılmaz: Müzekartı teşvik için Galata Kulesine zam yaptık

Coşkun Yılmaz: Müzekartı teşvik için Galata Kulesine zam yaptık
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Galata Kulesi’ne neden bu kadar yüksek zam yapıldığını açıkladı.

İstanbul’un sembollerinden Galata Kulesi’nin giriş ücretinin 30 liradan 100 liraya çıkarılmasının ardından gelen eleştirilere yanıt veren İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, "Normal vatandaşın kullandığı 'Müze Kart' 60 lira. Bu kartı alan vatandaşımız 1 yılda birden fazla Galata Kulesi'ni ziyaret edebiliyor. Daha önce sadece 1 sefere 30 lira veriyordu" dedi.

''Müze Kartı teşvik etmek için zam yaptık’’

Galata Kulesi’nin giriş ücretine "Müze Kart" kullanımını teşvik etmek için zam yapıldığını söyleyen Yılmaz, kart ile amaçlananın 1 yıl boyunca Türkiye'nin her noktasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylara bağlı müzelere vatandaşların çok sayıda ziyaret gerçekleştirmesi ve söz konusu noktalardan turist gelirini artırmak olduğunu ifade etti.

Müze Kart’ın Türkiye’de 300 noktada geçerli olduğunu söyleyen Yılmaz, daha önce Galata Kulesi’ne tek giriş için 30 lira ödeyen vatandaşın, şimdi 60 liraya Müze Kart alarak birden fazla defa kuleyi ziyaret edebileceğini belirtti.Bu Haber 05.07.2021 - 21:11:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.