Corendon Hotels & Resorts’den kat hizmetleri atölyesi

Corendon Hotels & Resorts’den kat hizmetleri atölyesi

Corendon Hotels & Resorts, Antalya’daki Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kat hizmetleri atölyesi açtı.


Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Corendon Hotels & Resorts, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kat hizmetleri atölyesi açıtı. Corendon böylece, yapılan ustalık telafi programı protokolünün 6. maddesinde yer alan ‘’Okulun Atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojilere dayalı olarak donatılması/desteklenmesi” kapsamında okula kat hizmetleri atölyesi kazandıran ilk işletme oldu.

Corendon Hotels & Resorts standartlarına uygun düzenlenen atölye sayesinde öğrenciler otelcilik standartlarına uygun eğitim alabilecek.

Ustalık Telafi Programı (MESEP)

En az ortaöğretim kurumu mezunlarından Bakanlıkça belirlenen Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programını başarı ile bitirenlere ustalık belgesi verilecek.  “Çerçeve öğretim programında yer alan alan/dal dersleri işletmelerde yapılabilir." fıkrasının eklenmesi sonucu oluşan değişiklik gereğince, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında uygulanmak üzere 24 alan 97 dalda "Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programları" hazırlanarak ve Corendon Hotels & Resorts tarafından uygulamaya konuldu.

 Bu Haber 19.01.2023 - 14:14:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.