Corendon Hotels & Resorts Antalya’da bir ilke imza attı

Corendon Hotels & Resorts Antalya’da bir ilke imza attı
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Corendon Hotels & Resorts arasında yaptıkları protokol ile okul terki yaşayan aynı zamanda sektörde birebir eğitim almak isteyen öğrencilerin mesleki eğitim programlarında eğitimlerini tamamlamaları için bir araya gelerek başlattıkları çalışma ile Antalya’da bir ilki gerçekleştirdiler.

“Öğrenciler, bu program sayesinde eğitimlerini tamamlayacaklar”

Corendon Hotels & Resorts İnsan Kaynakları Direktörü Yılmaz Taştan; lise eğitimini farklı sebeplerden dolayı tamamlayamamış öğrenciler, bu program sayesinde eğitimlerini tamamlayıp lise diplomalarını, ustalık belgelerini ve işyeri açma belgelerini aynı anda alabilecekler, bu protokol ile Corendon Hotels & Resorts eğitim sürecinin tamamına dâhil olacak. Öğrencilerimizin Corendon Hotels & Resorts’teki beceri eğitimlerini birlikte planlıyoruz dedi.

İstihdam öncelikli, istihdam garantili eğitim vermeye başladıklarını belirten Taştan, ayrıca eğitimine devam eden MESEM öğrencilerine asgari ücretin 3’te 2’si oranında ücret ödeyeceklerini ve sigortalarının okul tarafından yapılacağını da belirtti.

Protokol, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ersümer Eren ile Corendon Hotels & Resorts İnsan Kaynakları Direktörü Yılmaz Taştan tarafından imzalandı.

MESEM’in Amacı (Mesleki Eğitim Merkezi) Nedir?

Mesleki eğitim merkezleri temel eğitimi tamamladıktan sonra akademik bir lise eğitimine (Fen lisesi, Anadolu lisesi vb.) devam etmek yerine, becerileri doğrultusunda mesleki eğitim almak isteyen öğrencilerin devam ettiği ortaöğretim kurumlarıdır. Mesleki eğitim merkezlerinde amaç, usta çırak ilişkisi yoluyla, teorik ve uygulamalı eğitimlerle, öğrencilere kalfalık, ustalık unvanı kazandırarak ve lise diploması vererek meslek edindirmektir.Bu Haber 29.12.2021 - 11:37:18 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.