Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da 600 sporcu Kemer’de yarışacak

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da 600 sporcu Kemer’de yarışacak

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da 12 ülkeden 600 sporcu, 5-6 Mayıs 2023 tarihlerinde Kemer’de yarışacak.


Kemer, 5-6 Mayıs 2023 tarihlerinde 12 ülkeden 600 sporcuyu ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da sporcular, zorlu 3 farklı etapta kıyasıya mücadele edecek. Dokuzuncu yılında Corendon Airlines isim sponsorluğunda, Merrell ana sponsorluğunda, Olympos Teleferik’in destekleriyle yüzlerce koşucu yarışacak.

Corendon Airlines’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı, Türkiye Dağcılık Federasyonu, Beydağları Sahil Milli Parkı ve Kemer Belediyesi tarafından desteklenen “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky”ın co-sponsorları ise Olympos Teleferik, Akra Hotels, Züber Lezzetler, Viking Hotels, Shakespeare Coffee & Bistro, SPX, MEDIFIZ ve Yaşam Hastaneleri olurken yarışın kurumsal partnerleri ise; Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) olarak sıralanıyor.

Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky boyunca Kemer Olbia Park’ta kurulan Expo alanında, katılımcılara ve tüm spor tutkunlarına DJ performansları, Corendon Airlines Kağıt Uçak Yarışması ve Merrell etkinlik alanında gösteriler yapılacak.

Sky Climber (Gökyüzüne Tırmananlar)” mottosu ile gerçekleştirilen Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’da 12 ülkeden 600 sporcu 3 farklı etapta yarıaşacak.

3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışların parkur mesafeleri ise şu şekilde olacak:

Berg Sky Race (BSR) 65 K

Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’ın en uzun parkuru olan Berg Sky Race tam 65 kilometrelik uzunluğa sahip. Tahtalı Dağı çevresinde koşularak, Tahtalı Dağı’nın zirvesinde son bulacak olan parkur aynı zamanda Avrupa ve Türkiye’nin en zorlu parkurlarından bir tanesidir. Koşulan yarışta ise sporcular, 4300 metre irtifa kazanacak.

Tahtalı Run to Sky (TRS) 27 K

Sporcular, Yunan mitolojisinde Zeus’un evi olduğuna inanılan ve 2365 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağlarından biri olan Tahtalı Dağı’nın zirvesine, dünyanın en güzel 10 plajından biri olan Çıralı’dan başlayarak ulaşacak. 27 kilometre uzunluğundaki parkur 2650 metre irtifaya sahip.

KemeRun (KMR) 12 K

Kemer şehir merkezinden başlayan yarış 12 kilometre uzunluğunda. 7’de 70’e herkesin koşabileceği patika koşusu toplam 400 metre irtifa kazanımına sahipBu Haber 04.05.2023 - 14:58:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.